- Reklama -
Banner

Islam vs marihuana. Stosunek muzułmanów do marihauny

W tym artykule, przyjrzymy się religii Islamu i tego, jaki pogląd na marihuanę mają muzułmanie.

Islam, podobnie jak Chrześcijaństwo, jest religią monoteistyczną, która swoje korzenie ma na Bliskim Wschodzie. Islam został objawiony światu przez proroka Mahometa. Koran, czyli pismo święte muzułmanów jest uważany za słowo Boga.

Czy islam akceptuje używanie marihuany, czy Islam jej zabrania? Jeśli zabrania, to jak wygląda kwestia jej medycznego zastosowania?

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Said Ali Chamenei, Islamski autorytet religijny i Islamski uczony, odpowiedział na te pytania w książce Laws of Islam:

Pytanie – Jaki jest pogląd w sprawie używania narkotyków, takich jak haszysz, opium, heroina, morfina i marihuana?

Odpowiedź – To jest haram (zabronione religijnie), aby używać narkotyków w jakiejkolwiek formie, ponieważ powodują negatywne skutki zdrowotne i społeczne. Z tego samego powodu, jest również zabronione (haram) ich sprzedawanie, transport, kupno itp.

To prawda, w religii Islamskiej używanie marihuany jest zabronione. Argument przytaczany przez uczonych, to jej klasyfikacja jako środek odurzający, który nie jest mile widziany przez wiarę.

Ponieważ THC – psychoaktywny składnik marihuany, jest odpowiedzialny za “haj” – to wpływa on na postrzeganie zmysłowe oraz funkcjonowanie mózgu, co nie jest uważane jako korzystne dla jej użytkowników. To sprawia, że marihuana jest “khamr”, czyli oznaczenie środka odurzającego. Dosłowna definicja khamr to coś, co stawia zasłonę na umyśle.

Powyższe słowa potwierdzają zdarzenie z listopada 2015 roku, kiedy to Islamscy fundamentaliści nagrali filmik, w którym oblali benzyną, a następnie podpalili 50 kilogramów marihuany twierdząc, że marihuana “odciąga ludzi od woli Allaha”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować