- Reklama -
Banner

Irlandia zalegalizuje marihuanę w ciągu najbliższych czterech lat – twierdzi polityk

Irlandia prawdopodobnie rozpocznie proces legalizacji marihuany rekreacyjnej w ciągu czterech lat, twierdzi polityk Gino Kenny.

Według znanego irlandzkiego polityka, Gino Kenny’ego, legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych w Irlandii rozpocznie się w ciągu najbliższych czterech lat.

“Debata na temat legalizacji marihuany rekreacyjnej różni się od debaty na temat marihuany leczniczej, mimo że dwie z nich są zwykle łączone” – powiedział Kenny. “Ale myślę, że to kolejna debata, która musi się wydarzyć w Irlandii i myślę, że to się kiedyś stanie.”

“W tej chwili porusza się bardzo wolno, ale nieuniknione jest, że stanie się to za trzy, cztery lata” – powiedział Kenny w wywiadzie dla Dublin Live.

W kwietniu przedstawiciel Partii Zielonych stwierdził, że Irlandia powinna zdekryminalizować posiadanie i hodowanie konopi do użytku osobistego, a także wprowadzić kluby konopne w stylu amsterdamskim. Partia Zielonych sugeruje, że ludzie powinni mieć możliwość uprawy dwóch roślin na własny użytek.

Medyczna marihuana priorytetem

Gino Kenny wezwał irlandzki rząd do zaprzestania stwarzania problemów dla pacjentów, którzy chcą używać marihuany do celów leczniczych.

Kenny wspiera siedmioletnią Ava Barry od maja 2016 r. i wyraził ulgę, że teraz będzie mogła używać marihuany. Ava używa konopi do łagodzenia objawów zespołu Dravet, czyli ciężkiej postaci epilepsji. Zespół Dravet’a jest rzadką formą padaczki lekoopornej, który spowodował, że Ava miała ponad 20 napadów dziennie.

Rodzina Ava wcześniej musiała przenieść się do Holandii, aby uzyskać dostęp do leczenia marihuaną medyczną. W zeszłym miesiącu minister zdrowia Simon Harris ogłosił, że udzieli rodzinie licencji na używanie marihuany do celów medycznych.

W Irlandii marihuana medyczna jest niezwykle trudna do otrzymania. Wymaga skierowania od lekarza i aprobaty bezpośrednio od Ministra Zdrowia. Ava jest dopiero trzecim pacjentem, który otrzymał na to zgodę.

Uważa on, że marihuana medyczna powinna być traktowana w sposób odmienny niż jakikolwiek inny lek i że osoby cierpiące na choroby nie powinny czuć się tak, jakby istniały na obrzeżach. Zakres, w jakim musiała odejść rodzina Ava, pokazał, w jakim stopniu braki irlandzkich przepisów dotyczących marihuany spowodowały powszechne poparcie dla debaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować