- Reklama -
Banner

InPost jednak zezwoli na wysyłkę produktów z konopi! Warunek jest jeden – stężenie THC poniżej 0,20%

W połowie sierpnia firma InPost opublikowała nowy regulamin wysyłek kurierskich i paczkomatowych, w którym pojawił się zapis o zakazie przesyłania produktów konopnych, pochodnych konopi oraz innych konopi niż włókniste, co wywołało niemałe oburzenie wśród konsumentów i przedsiębiorców z branży konopnej.

Nowy regulamin sugerował, że za pośrednictwem firmy InPost nie będzie można wysyłać jakichkolwiek produktów z konopi, jednak ze względu na oburzenie całej branży konopnej w Polsce, prezes Rafał Brzoska zlecił działu prawnemu ponowną analizę regulaminu dotyczącą wysyłki produktów z konopi.

Już w ubiegły piątek na stronie internetowej firmy InPost pojawiło się zestawienie najważniejszych zmian w regulaminie, a pierwsza zmiana z pewnością ucieszyła sporą grupę klientów i firm, które codziennie nadają i odbierają paczki zawierające produkty z konopi. Śmiało można założyć, że codziennie za pośrednictwem firmy InPost wysyłane są tysiące paczek zawierające produkty z konopi, takie jak olejki, susz konopny CBD, kosmetyki, produkty spożywcze, pre-rollsy CBD, ekstrakty, nasiona i wiele innych produktów z konopi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Po ponownej analizie nowego regulaminu dotyczącego wysyłki produktów z konopi, na stronie internetowej firmy InPost znajdziemy zapis, który informuje o możliwości nadawania paczek zawierających konopie włókniste oraz produkty pochodzące z konopi, pod warunkiem, że stężenie THC nie przekracza 0,20%:

Dokonaliśmy uszczegółowienia zapisów dotyczących przewozu konopi i produktów konopnych  – dozwolony w sieci InPost będzie przewóz konopi włóknistych i produktów z nich pochodzących, pod warunkiem stężenia THC poniżej 0,20%

Nowy regulamin, który wejdzie w życie od 8 października zezwoli więc na nadawanie przesyłek kurierskich i paczkomatowych zawierających produkty z konopi. To ważna informacja dla tysięcy klientów, którzy codziennie zamawiają produkty z konopi do popularnych paczkomatów.

W naszym sklepie Cannabis Light przesyłki paczkomatowe stanowią około 90% wszystkich przesyłek, co nie powinno być zaskoczeniem. Klient w dowolnym momencie może odebrać zamówienie w wybranym przez siebie paczkomacie, nie musi czekać w domu na kuriera, a samo odebranie paczki z paczkomatu trwa pięć sekund – wystarczą dwa kliknięcia w aplikacji mobilnej.

Zmiana regulaminu z pewnością pozytywnie wpłynie na wizerunek firmy InPost w społeczności konopnej, która po wcześniejszych zmianach regulaminu mocno skrytykowała firmę za dyskryminację konopi i samych użytkowników konopi. Dziękujemy prezesowi Rafałowi Brzosce za pochylenie się nad tą sprawą i cieszymy się, że konsumenci konopi w Polsce nadal będą mogli korzystać z paczkomatów i innych usług firmy InPost.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować