- Reklama -
Banner

Illinois wymaże z rejestru karnego 770.000 wyroków skazujących za posiadanie marihuany

Mieszkańcy Illinois z niewysokimi wyrokami związanymi z marihuaną mogą wreszcie odetchnąć z ulgą.

Gubernator J.B. Pritzker podpisał w ubiegłym tygodniu ustawę, która legalizuje używanie marihuany przez mieszkańców w wieku od 21 lat. Nowa ustawa wprowadza również program, dzięki któremu około 770 000 wyroków skazujących za posiadanie marihuany zostanie usuniętych z rejestru karnego, podaje Marijuana Policy Project.

Zgodnie z nowym prawem, mieszkańcy stanu Illinois skazani za posiadanie poniżej 30 gramów marihuany przed legalizacją automatycznie otrzymają ułaskawienie, o ile częścią wyroku nie było przestępstwo z użyciem przemocy.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Mieszkańcy, którzy usłyszeli wyroki skazujące za ilości 30 do 500 gramów, nie otrzymają automatycznego ułaskawienia. Będą musieli złożyć petycję do sądu, który indywidualnie podejmie decyzję .

Oprócz usuwania rekordów z rejestru karnego, nowe prawo zawiera również element „równości społecznej”, który motywuje ludzi i społeczności dotknięte wojną z marihuaną do ubiegania się o licencje na uprawę lub sprzedaż konopi.

.„Najbardziej historycznym aspektem tego [ustawy] jest nie tylko to, że legalizuje marihuanę dla dorosłych, ale raczej podejmuje wysiłki w celu zmniejszenia szkód spowodowanych nieudaną wojną z marihuaną w społecznościach, które najbardziej zostały dotknięte”, senator stanu Toi Hutchinson, który na początku roku po części sfinansował projekt ustawy.

Marijuana Policy Project w przeglądzie nowego prawa stanu Illinois określiła ustawę jako „jedną z najbardziej rozległych reform wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych w dotychczasowym ruchu konopi”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować