- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Bawełna wyszła z mody. Levi’s będzie produkował ubrania z konopi.

W marcu firma odzieżowa Levi Strauss & Co. zaprezentowała parę dżinsów i kurtki wykonanych z miękkiej mieszanki konopi (31%) i bawełny (69%). Kolekcja Wellthread x Outerknown jest pierwszą kolekcją odzieży marki Levis, w której wykorzystano mieszankę bawełny i konopi.

Levis będzie produkował ubrania z konopi
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Dlaczego to takie ważne? Uprawa konopi wymaga mniejszej ilości wody i środków chemicznych, niż uprawa bawełny. Sztokholmski Instytut Ochrony Środowiska szacuje, że do wyprodukowania 1 kg bawełny zużywa się około 10 000 litrów wody, w porównaniu do około 300-500 litrów wody, aby wyprodukować 1 kg włókna konopnego.

Konopie są jednak znane jako materiał o wiele bardziej zrównoważony. Mogą produkować dwa do trzech razy więcej błonnika niż bawełna; mogą odtruwać glebę poprzez usuwanie szkodliwych substancji chemicznych i zanieczyszczeń, wzbogacając glebę azotem i tlenem; i są bardziej trwałym materiałem, dzięki czemu produkty są bardziej wytrzymałe. Pierwsza para dżinsów Levis została stworzona właśnie z konopi, które były nie do zdarcia, przez co marka zyskała swoich sympatyków.

Ubrania Levis z bawełny konopnej

levis ubrania z bawełny konopnej
fot. Levi.com

Szef innowacji Paul Dillinger powiedział w wywiadzie dla Business Insider, że firma w ciągu pięciu lat chce opracować materiał z konopi, który będzie w dotyku tak przyjemny, jak bawełna. W przeciwieństwie do bawełny, materiał z konopi jest trudny w obróbce.

Levis chwali się, że nie tylko wynalazł metodę zmiękczania włókna konopnego i mieszania go z bawełną. Firma opracowała sposób, który podczas obróbki materiału z konopi wymaga mniejszego zużycia wody.

- Reklama - Cannabis Light logo

Dillinger powiedział, że Levi’s będzie kontynuował pracę nad poprawą jakości bawełny konopnej. Celem jest, aby połowa ubrań była tworzona przy użyciu mieszanki bawełny i konopi oraz stworzenie kilku produktów wykonanych w 100% z konopi. Firma oświadczyła również, że w ciągu pięciu lat będzie produkować ubrania stworzone tylko z bawełny konopnej.

Dillinger stwierdził również, że potrzebna jest alternatywa dla bawełny, której uprawa wymaga dużej ilości świeżej wody, a najlepszą alternatywą wydały się konopie. Podczas uprawy konopi firma zużyje 2655 litrów wody, podczas gdy uprawa takiej samej ilości bawełny wymaga 3878 litrów świeżej wody.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -