- Reklama -
Banner

Illinois jedenastym stanem, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych

Gubernator stanu Illinois J.B. Pritzker podpisał we wtorek ustawę o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, torując drogę do stworzenia potencjalnego rynku o wartości 2 miliardów dolarów.

Dorośli będą mogli kupić i posiadać 30 gramów marihuany, pięć gramów koncentratów oraz inne produkty zawierające nie więcej niż 500 miligramów THC. Osoby niebędące mieszkańcami Illinois będą mogły kupić połowę tych ilości.

Dzięki podpisowi gubernatora Illinois staje się pierwszym stanem w USA, który zalegalizował sprzedaż detaliczną za pośrednictwem swojego ustawodawstwa, a jedenastym w całych Stanach Zjednoczonych. Ustawa przewiduje program pożyczek dla firm, które nie posiadają odpowiedniego budżetu, aby wejść na nowy rynek.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

„Dla firm o niskich dochodach tworzymy także program pożyczek w wysokości 30 milionów dolarów, aby stworzyć szansę dla przedsiębiorców w społecznościach, które zasługują na to najbardziej (dotkniętych walką z narkotykami)” – napisał we wtorek Pritzker.

Eksperci uważają, że program sprawiedliwości społecznej w Illinois, jeśli się powiedzie, może stać się wzorem dla innych stanów, które już zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych.

Eksperci przewidują również, że program detalicznej sprzedaży marihuany w Illinois, który rozpocznie się 1 stycznia 2020 r., może generować do 2,5 miliarda dolarów rocznie, w zależności od tego, ilu turystów będzie zainteresowanych kupnem legalnej marihuany.

Osoby z wcześniejszymi wyrokami skazującymi za posiadanie 30 gramów, czyli około 1 uncji lub mniej, będą automatycznie usuwane z rejestrów. Osoby skazane za ponad 30 gramów, ale mniej niż 500 gramów (od 1 do 18 uncji), mogą zwrócić się do sądów o wymazanie z rejestru karnego.

Sprzedaż marihuany zawierającej do 35% THC będzie opodatkowana w na poziomie 10%. a odmiany marihuany i koncentraty zawierające ponad 35% THC będą opodatkowane na poziomie 25%.

Wcześniejsza wersja ustawy pozwoliłaby na uprawę marihuany do celów prywatnych, ale w ostatniej chwili została zmieniona. Pacjenci używający marihuany do celów medycznych będą mogli uprawiać do pięciu roślin na własny użytek, co jest nowością w Illinois. Uprawa 5 roślin do celów rekreacyjnych zostanie zdekryminalizowana, jednak będzie karana grzywną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować