- Reklama -
Banner

Illinois jedenastym stanem, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych

Gubernator stanu Illinois J.B. Pritzker podpisał we wtorek ustawę o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, torując drogę do stworzenia potencjalnego rynku o wartości 2 miliardów dolarów.

Dorośli będą mogli kupić i posiadać 30 gramów marihuany, pięć gramów koncentratów oraz inne produkty zawierające nie więcej niż 500 miligramów THC. Osoby niebędące mieszkańcami Illinois będą mogły kupić połowę tych ilości.

Dzięki podpisowi gubernatora Illinois staje się pierwszym stanem w USA, który zalegalizował sprzedaż detaliczną za pośrednictwem swojego ustawodawstwa, a jedenastym w całych Stanach Zjednoczonych. Ustawa przewiduje program pożyczek dla firm, które nie posiadają odpowiedniego budżetu, aby wejść na nowy rynek.

„Dla firm o niskich dochodach tworzymy także program pożyczek w wysokości 30 milionów dolarów, aby stworzyć szansę dla przedsiębiorców w społecznościach, które zasługują na to najbardziej (dotkniętych walką z narkotykami)” – napisał we wtorek Pritzker.

Eksperci uważają, że program sprawiedliwości społecznej w Illinois, jeśli się powiedzie, może stać się wzorem dla innych stanów, które już zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych.

Eksperci przewidują również, że program detalicznej sprzedaży marihuany w Illinois, który rozpocznie się 1 stycznia 2020 r., może generować do 2,5 miliarda dolarów rocznie, w zależności od tego, ilu turystów będzie zainteresowanych kupnem legalnej marihuany.

Osoby z wcześniejszymi wyrokami skazującymi za posiadanie 30 gramów, czyli około 1 uncji lub mniej, będą automatycznie usuwane z rejestrów. Osoby skazane za ponad 30 gramów, ale mniej niż 500 gramów (od 1 do 18 uncji), mogą zwrócić się do sądów o wymazanie z rejestru karnego.

Sprzedaż marihuany zawierającej do 35% THC będzie opodatkowana w na poziomie 10%. a odmiany marihuany i koncentraty zawierające ponad 35% THC będą opodatkowane na poziomie 25%.

Wcześniejsza wersja ustawy pozwoliłaby na uprawę marihuany do celów prywatnych, ale w ostatniej chwili została zmieniona. Pacjenci używający marihuany do celów medycznych będą mogli uprawiać do pięciu roślin na własny użytek, co jest nowością w Illinois. Uprawa 5 roślin do celów rekreacyjnych zostanie zdekryminalizowana, jednak będzie karana grzywną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować