Holandia: Koronawirus przyczyną zamknięcia coffee shopów. Klienci robią zapasy marihuany na 3 tygodnie

Handel w słynnych holenderskich coffee shopach, w których sprzedaje się konopie, gwałtownie wzrósł w niedzielę wieczorem po tym, jak rząd nakazał ich zamknięcie wraz ze wszystkimi innymi restauracjami i barami, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Holandia zamyka coffee shopy z powodu koronawirusa
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Aktualizacja: Coffee shopy są już otwarte

Przed coffee shopami szybko pojawiły się kilkudziesięciometrowe kolejki, ponieważ klienci – niektórzy w obliczu wizji trzech tygodni kwarantanny – postanowili kupić trochę zioła, póki jeszcze mogli. Coffee shopy mają zostać zamknięte co najmniej do 6 kwietnia.

Jedna z kobiet, pracownik służby zdrowia, która odmówiła podania nazwiska z powodu swojej pracy, powiedziała, że od razu po obejrzeniu transmisji na żywo z rządowej konferencji prasowej ogłaszającej nowe ograniczenia wybiegła z domu, aby zrobić zapasy konopi.

Nie palę dużo, ale miałam przed oczami wizję, że będę musiała siedzieć w domu przez trzy tygodnie”, powiedziała fotografowi Associated Press, czekając cierpliwie w kolejce przed coffee shopem Bullwackie w południowym Amsterdamie, gdzie za jeden gram odmiany Amnesia Haze trzeba zapłacić 10 euro. Podobnie było w innych holenderskich miastach, w tym w Breda, Nijmegen i Utrechcie, gdzie kolejki rozciągały się daleko poza wejściem do lokalu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -