- Reklama -
Banner

Holandia: Coffee shopy jednak pozostaną otwarte, ale pod pewnymi warunkami

Holandia pozwoli, aby „coffee shopy” z konopiami pozostały otwarte pod pewnymi warunkami, zwalniając je z konieczności zamknięcia z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wczoraj informowaliśmy, że holenderski rząd nakazał sklepom z konopiami zawieszenie działalności wraz z restauracjami, barami i klubami nocnymi, ale rząd szybko zmienił zdanie po tym, jak władze gmin ostrzegły, że taki ruch spowoduje rozkwit nielegalnego rynku.

Klienci mogą teraz kupować i odbierać marihuanę w coffee shopach, ale nie mogą pozostać na ich terenie w celach konsumpcyjnych. Mogą jednak zamówić dostawę konopi do domu – podaje NLTimes.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Władze gmin zauważyły, że chociaż sprzedaż marihuany w holenderskich coffee shopach jest przestępstwem, to „prokuratura nie ściga właścicieli coffee shopów (za taką sprzedaż)”. Kofiki muszą jedynie przestrzegać „kryteriów tolerancji”:

 • Nie mogą sprzedawać twardych narkotyków
 • Nie mogą sprzedawać marihuany nieletnim
 • Nie wolno reklamować konopi
 • Nie wolno sprzedawać dużych ilości (ponad 5g) podczas jednej transakcji.
 • Ilość marihuany dostępna w coffee shopie nie może przekroczyć 500g

Gminy mogą nałożyć dodatkowe reguły, takie jak ograniczenie sprzedaży tylko dla obywateli Holandii. Obecnie coffee shopy zaopatrywane są przez nielegalnych hodowców, a każdego roku dochodzi do tysięcy nalotów policyjnych na uprawy.

W Holandii trwają prace nad eksperymentem, w którym krajowi producenci będą uprawiać konopie indyjskie i dostarczać je do popularnych “kofików”. Celem jest wyeliminowanie czarnego rynku oraz paradoksu, w jakim Holandia się znalazła. Zgodnie z holenderskim prawem marihuana może być sprzedawana do coffee shopów, ale sama uprawa pozostaje nielegalna. Zalegalizowanie krajowych upraw pozwoli na lepszą kontrolę jakości poszczególnych odmian marihuany dostępnych w coffee shopach, zlikwiduje część nielegalnego rynku oraz zapewni dodatkowe wpływy podatkowe do budżetu państwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować