- Reklama -
Banner

Holandia: Coffee shopy jednak pozostaną otwarte, ale pod pewnymi warunkami

Holandia pozwoli, aby „coffee shopy” z konopiami pozostały otwarte pod pewnymi warunkami, zwalniając je z konieczności zamknięcia z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wczoraj informowaliśmy, że holenderski rząd nakazał sklepom z konopiami zawieszenie działalności wraz z restauracjami, barami i klubami nocnymi, ale rząd szybko zmienił zdanie po tym, jak władze gmin ostrzegły, że taki ruch spowoduje rozkwit nielegalnego rynku.

Klienci mogą teraz kupować i odbierać marihuanę w coffee shopach, ale nie mogą pozostać na ich terenie w celach konsumpcyjnych. Mogą jednak zamówić dostawę konopi do domu – podaje NLTimes.

Władze gmin zauważyły, że chociaż sprzedaż marihuany w holenderskich coffee shopach jest przestępstwem, to „prokuratura nie ściga właścicieli coffee shopów (za taką sprzedaż)”. Kofiki muszą jedynie przestrzegać „kryteriów tolerancji”:

 • Nie mogą sprzedawać twardych narkotyków
 • Nie mogą sprzedawać marihuany nieletnim
 • Nie wolno reklamować konopi
 • Nie wolno sprzedawać dużych ilości (ponad 5g) podczas jednej transakcji.
 • Ilość marihuany dostępna w coffee shopie nie może przekroczyć 500g

Gminy mogą nałożyć dodatkowe reguły, takie jak ograniczenie sprzedaży tylko dla obywateli Holandii. Obecnie coffee shopy zaopatrywane są przez nielegalnych hodowców, a każdego roku dochodzi do tysięcy nalotów policyjnych na uprawy.

W Holandii trwają prace nad eksperymentem, w którym krajowi producenci będą uprawiać konopie indyjskie i dostarczać je do popularnych “kofików”. Celem jest wyeliminowanie czarnego rynku oraz paradoksu, w jakim Holandia się znalazła. Zgodnie z holenderskim prawem marihuana może być sprzedawana do coffee shopów, ale sama uprawa pozostaje nielegalna. Zalegalizowanie krajowych upraw pozwoli na lepszą kontrolę jakości poszczególnych odmian marihuany dostępnych w coffee shopach, zlikwiduje część nielegalnego rynku oraz zapewni dodatkowe wpływy podatkowe do budżetu państwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować