- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Hiszpania europejskim rajem dla użytkowników marihuany?

Uprawa marihuany w Hiszpanii znacząco wzrosła w ostatnim czasie, a Hiszpania pod względem spożycia marihuany znajduje się na czwartym miejscu w Europie, zaraz po Francji, Danii i Włoszech.

hiszpania marihuana
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Jeśli chodzi o konfiskatę roślin konopi indyjskich, w tej kategorii Hiszpania przewyższa Holandię i Wielką Brytanię. Jak pokazuje European Drug Report, w 2015 roku w Hiszpanii skonfiskowano ponad 300.000 roślin konopi indyjskich.

Chociaż Hiszpania od dawna była punktem przerzutowym Haszyszu do Europy, to obecnie wielu obywateli myśli o zaspokajaniu swoich potrzeb bez konieczności korzystania z czarnego rynku.

“Liczba zarekwirowań konopi indyjskich w Hiszpanii znacznie wzrosła, nie tylko liczba upraw, ale również ich skala.” – powiedział Francisco Babin z National Drug Plan w Hiszpanii.

“Znacząca ilość marihuany uprawianej w Hiszpanii jest eksportowana do innych krajów.”

Tylko w ubiegłym miesiącu hiszpańska policja przejęła 1646 roślin konopi indyjskich, które uprawiane były na czterech plantacjach i miały trafić do innych europejskich krajów, między innymi do Szwecji, Niemiec i Polski.

Eksperci są zdania, że Hiszpania jest konopnym ogrodem Europy. Pomimo tego, władze Hiszpanii nie decydują się na pełną legalizację, co spowodowałoby znaczący wzrost wpływów z podatków od sprzedaży legalnej marihuany. W całej Hiszpanii jest ponad 100 klubów konopnych, których członkowie mogą legalnie palić marihuanę.

- Reklama - Cannabis Light logo

Uprawą marihuany zaczyna się interesować wiele krajów, a Hiszpania jest z pewnością jednym z tych, które w ostatnim czasie weszły w jej skład.” – powiedział Laurent Laniel, doradca Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii.

“Gangi chcą wchodzić w biznes konopny, ponieważ jest to branża przynosząca ogromne zyski.”

W Hiszpanii, gdzie marihuana zasadniczo jest zdekryminalizowana i istnieją setki klubów konopnych, nadal istnieją strefy, gdzie prawo jest nieuregulowane, przez co jego egzekucja nie zawsze jest spójna. Pomimo tego, kary za uprawę marihuany nie są tak rygorystyczne jak w Stanach Zjednoczonych.

“Ceny wahają się od pięciu do 25 euro za gram, a kary są znacząco niższe w porównaniu do innych narkotyków. Ponieważ większość plantacji jest niewielkich, to kary za uprawę marihuany są bardzo delikatne.”

1 KOMENTARZ
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -