Historia ministrantów, którzy dodali marihuany do kadzielnicy to fake news

Czy dwaj ministranci zostali aresztowani za umieszczenie marihuany w kadzielnicy zamiast kadzidła? Na taki pomysł mieli wpaść ministranci z hiszpańskiego Santiago de Compostela, jednak jest to fake news.

Ministranci użyli marihuany zamiast kadzidła
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Historia ponownie stała się popularna dzięki artykułowi opublikowanemu przez The Wild Child 5 grudnia 2018 roku, którego tytuł brzmiał “Dwóch ministrantów zostało aresztowanych za dodanie marihuany zamiast kadzidła”.

Marihuana zamiast kadzidła?

Redaktorzy The Wild Child zredagowali artykuł, który został wymyślony przez hiszpańską stronę satyryczną HayNotica w styczniu 2018r. i który został opublikowany ponownie 5 grudnia 2018r.

“To był żart. Na pomysł wpadliśmy podczas mszy wigilijnej, kupiliśmy nie więcej niż pół kilograma zioła, aby wrzucić je do kadzielnicy. Jesteśmy pewni, że ludzie opuścili katedrę szczęśliwsi, niż kiedykolwiek.” – wymyślili redaktorzy HayNotica.

“To, co początkowo było zwykłym żartem, zakończyło się aresztowaniem dwóch ministrantów po tym, jak zostali przyłapani na umieszczeniu marihuany w kadzielnicy w katedrze Santiago de Compostela.”

Informacja o ministrantach, którzy kadzidło zastąpili marihuaną, rozgrzała internet, a niektóre media uznały, że historia jest prawdziwa. Czy można było podejrzewać, że historia o marihuanie zamiast kadzidła jest fałszywa? Wystarczy przeczytać kilka nagłówków w stylu: “Papież Franciszek anuluje Biblię i proponuje stworzenie nowej książki”, “Mężczyzna aresztowany za umieszczanie fałszywych naklejek ze strzałkami na podłodze w sklepie IKEA i za stworzenie labiryntu bez wyjścia”, aby stwierdzić, że jest to strona typowo satyryczna.

1 KOMENTARZ
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -