- Reklama -
Banner

Halucynacje po marihuanie – czy to w ogóle możliwe?

Marihuana jest czasami opisywana jako halucynogen, co dla wielu może wydawać się śmieszne. Jednak naukowcy niedawno odkryli mutację genu u ludzi, którzy twierdzą, że miewają halucynacje po marihuanie, co wskazuje, konopie mogą działać jako halucynogen u niektórych osób z mutacją genu CHRM3.

Badanie, opublikowane w poniedziałek w Translational Psychiatry, było ogromnym projektem badawczym prowadzonym przez naukowców z Yale University, Washington University, Indiana University, Boston University i University of Pennsylvania’s Schools of Medicine.

Naukowcy zebrali próbki DNA od ponad 9 000 osób, z czego połowa była pochodzenia europejskiego, a połowa afrykańskiego. Następnie zapytali badanych: „Czy z powodu używania marihuany kiedykolwiek doświadczyłeś któregokolwiek z poniższych: “Słyszenie, widzenie lub wąchanie rzeczy, których tak naprawdę nie było?

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Odpowiedzi badanych porównano z ich sekwencjami genowymi. Wszyscy, którzy stwierdzili, że widzieli, wąchali lub słyszeli rzeczy „których tak naprawdę nie było”, mieli jedną wspólną cechę: mutację w genie CHRM3. Gen CHRM3 odpowiedzialny za wywoływanie halucynacji prawdopodobnie pochodzi z populacji europejskich, a nie afrykańskich.

Czym dokładnie jest gen CHRM3? Naukowcy wciąż to szukają odpowiedzi, ale jedną z rzeczy, za które odpowiada, jest regulacja naszej fazy snu REM. REM, czyli szybkie ruchy gałek ocznych, pojawia się, gdy wchodzimy w najgłębszy etap snu i zaczynamy śnić. Tak więc, kiedy podczas snu doświadczamy rzeczy całkowicie wymyślonych przez nasze mózgi, część tego świata marzeń może wkraść się do świata na jawie, gdy ludzie z mutacją CHRM3 palą trawkę.

CHRM3 jest także połączony z innymi genami związanymi z halucynacjami. W przypadku myszy wiemy, że ten wariant CHRM3 zwykle zawiera kompletny pakiet innych zmutowanych genów, w tym GABAG2, CHRNA4 i HRH3,czyli trzy geny regulujące produkcję dopaminy i serotoniny w naszych mózgach. Jak zapewne wiesz, dopamina i serotonina są powiązane z “tripami” spowodowanymi psychedelikami, takimi jak LSD, grzyby psilocybinowe i DMT.

Wyżej wymienione geny są również związane ze schizofrenią, genetycznie odziedziczoną, trwałą chorobą psychiczną naznaczoną halucynacjami. Zmutowana wersja CHRM3 wytwarza białko AChR M3, które u pacjentów ze schizofrenią jest na wysokim poziomie. Leki przeciwpsychotyczne przepisywane schizofrenikom mogą przeciwdziałać powstawaniu tego białka, zmniejszając halucynacje.

Czy to oznacza, że konopie mogą powodować schizofrenię? Absolutnie nie. (I Harvard University ma na to dowody.) Lekarze uważają, że schizofrenia jest w dużej mierze dziedziczna, chociaż niektóre czynniki środowiskowe mogą wywołać jej początek.

Podsumowując, niektórzy ludzie widzą, słyszą lub wąchają rzeczy, których nie ma, gdy są pod wpływem THC. Nie ma to nic wspólnego z ich poziomem tolerancji, poziomem doświadczenia lub używaniem twardych narkotyków. Tak więc, jeśli ktoś twierdzi, że doświadczył halucynacji po paleniu marihuany. to zgodnie z najnowszym badaniem można w to uwierzyć, a sami zainteresowani nie mogą nic z tym zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować