- Reklama -
Banner

FBI przejęło Silk Road 2.0 – internetowe targowisko z narkotykami

6 listopada FBI i Europol przejęli ciemną strefę internetu, blokując stronę która pozwala ludziom z całego świata kupować anonimowo narkotyki. Miejscem tym było Silk Road 2.0, Hydra i Cloud 9, jednak Amerykańskie służby twierdzą, że “Te strony zostały przejęte.”

Wynika to z raportu FBI, który potwierdza aresztowanie domniemanego właściciela Silk Road 2.0, Blake Benthall, aka “Defcon”.

Silk Road 2.0 było nową wersją pierwotnej wersji “Jedwabnego szlaku”, który obsługiwany był przez Ross’a Ulbricht, aka “Dread Pirate Roberts”, który został zatrzymany w październiku ubiegłego roku. USA Today donosi, że dokumenty sądowe Benethall’a potwierdzają jego panowanie nad SR 2.0. We wrześniu tego roku jedwabny szlak 2.0 wygenerował przychody rzędu 8 milionów dolarów, obsługując 150.000 klientów i dostawców.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Raporty FBI opisują Silk Road 2.0 jako:

ukryta strona zaprojektowana tak, aby umożliwić użytkownikom zakup oraz sprzedaż narkotyków i innych nielegalnych towarów i usług anonimowo, i poza zasięgiem organów ścigania.”

Zarzuty przedstawione właścicielowi serwisu to handel narkotykami, piractwo komputerowe, przekazywanie fałszywych dokumentów tożsamości i pranie brudnych pieniędzy.

silk-road-2.0
Silk Road 2.0 to strona internetowa na której użytkownicy mogli anonimowo kupić narkotyki, broń i inne zakazane przedmioty

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować