- Reklama -
Banner

Dzięki legalnej marihuanie powstało 230.000 nowych miejsc pracy

Minęło niecałe cztery lata od legalizacji marihuany w kilku stanach, a od tego czasu przemysł legalnej marihuany w Stanach Zjednoczonych w szybkim tempie stworzył ilość miejsc pracy, która przewyższa liczbę osób pracujących w wielu popularnych branżach.

Jak pokazuje Marijuana Business Factbook 2017w przemyśle legalnej marihuany pracuje już prawie 230.000 osób zatrudnionych w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, w porównaniu do 169.000 masażystów, 185.000 piekarzy, i 201.000 dentystów. Liczba pracowników w branży marihuany może wkrótce przekroczyć liczbę telemarketerów (238.000) i farmaceutów (297.000).

Na początku istnienia branży legalnej marihuany pracowało kilkadziesiąt tysięcy pracowników produkujących i sprzedających medyczną marihuanę, głównie w Kalifornii, ale poważny wzrost nastąpił, kiedy kilka stanów zalegalizowało marihuanę do celów rekreacyjnych. Wzrost ten będzie kontynuowany, ponieważ w przyszłym roku marihuana będzie legalnie sprzedawana w Kalifornii, Maine i Massachusetts. Od pierwszego lipca można już legalnie kupić trawkę w stanie Nevada.

W ciągu najbliższych lat, rynek marihuany rekreacyjnej w Kalifornii wygeneruje roczną sprzedaż na poziomie 5 miliardów dolarów, co podwoi wielkość obecnego rynku konopi indyjskich i stworzy możliwość utworzenia kolejnych dziesiątek tysięcy miejsc pracy.

Marijuana Business Factbook zawiera dane o zatrudnieniu wśród sprzedawców detalicznych, hurtowników, producentów artykułów spożywczych, koncentratów, laboratoriów badawczych i firm pobocznych, które np. świadczą usługi prawne, marketingowe czy zajmujące się bezpieczeństwem.

Wspomniane tu liczby obejmują tylko ułamek osób, które zaangażowane są w konopny biznes. W przyszłym roku detaliczną sprzedaż marihuany rozpoczną stany Kalifornia, Maine  i Massachusetts, a stany, które zalegalizowały marihuanę stanowią około 20% populacji Stanów Zjednoczonych. Nie posiadamy danych na temat osób uprawiających i sprzedających marihuanę na czarnym rynku, ale można się domyśleć, że ich liczba przewyższa liczbę legalnych pracowników biznesu konopnego w Stanach Zjednoczonych.

Pełny raport Marijuana Business Factbook można znaleźć TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 

Mogą Cię zainteresować