- Reklama -
Banner

Wpływ długotrwałego palenia marihuany na ludzkie zdrowie

Istnieje wiele teorii na temat szkodliwości długotrwałego palenia marihuany. Ale ostatnie badania przeprowadzone na grupie ponad 1000 Nowozelandczyków wykazały, że długotrwałe stosowanie marihuany nie wydaje się prowadzić do spadku ogólnej kondycji zdrowotnej, chociaż dekady palenia mogą przyczynić się do powstawania chorób dziąseł i zębów.

Badania były prowadzone przez ponad 40 lat. W tym czasie ludzie, którzy palili ponad 20 lat nie wykazywali żadnych oznak spadku czynności płuc, wysokiego ciśnienia krwi, cukrzycy czy jakiegokolwiek pogorszenia zdrowia fizycznego.

W rzeczywistości, negatywną konsekwencją długotrwałego palenia marihuany według naukowców są choroby dziąseł, których nie doświadczają osoby niepalące.

“Widzimy skutki związane z paleniem tytoniu, ale nie widzimy podobnych skutków związanych z paleniem marihuany,” powiedziała główna autorka badań – Madeline Meier z Arizona State University.

Oznacza to, że wybranie palenia jako preferowanego sposobu konsumpcji może przynieść pewne problemy zdrowotne (wśród osób pomiędzy 26 a 38 rokiem życia), jednak nie ma dowodów na to, że codzienne stosowanie marihuany np. w postaci ciasteczek również przyniesie efekty podobne do długotrwałego palenia tytoniu.

“Marihuana może być szkodliwa pod pewnymi względami, ale prawdopodobnie nie w każdym względzie,” mówi współautor badań, Avshalom Caspi, profesor psychologii i neurobiologii na Duke University.

“Musimy uznać, że ciężkie i długotrwałe używanie marihuany ma pewne negatywne konsekwencje, ale ogólny uszczerbek na zdrowiu nie jest widoczny w tym badaniu.”

Co ciekawe, w krajach, które już zalegalizowały marihuanę, niektóre firmy ubezpieczeniowe zaczęły oddzielać klientów palących marihuanę od osób palących tytoń, ponieważ badania wykazały, że tytoń jest znacznie bardziej szkodliwy od marihuany.

Tak więc, chociaż mogą istnieć dowodu na to, że palenie marihuany przez dziesięciolecia spowoduje problemy z dziąsłami, to wydaje się, że nawet notoryczni palacze mogą spać spokojnie, nie obawiając się o swoje zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Zobacz w sklepie
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12  Kup teraz
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230  Zobacz w sklepie
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179  Kup teraz
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279  Kup teraz

Mogą Cię zainteresować