- Reklama -
Banner

Długoterminowe używanie marihuany związane ze zmianami w układzie nagrody w mózgu

Wyniki najnowszych badań pokazują, że ludzie, którzy od wielu lat używają marihuany inaczej reagują na nagrody niż ludzie, którzy nigdy jej nie używali.

Naukowcy odkryli, że ludzie, któzy używali marihuany średnio przez 12 lat, wykazywali większą aktywność układu nagrody w ich mózgu, kiedy zobaczyli zdjęcia z rzeczami wykorzystywanymi do palenia marihuany, niż gdy widzieli zdjęcia z ich ulubionymi owocami.

“To badanie pokazuje, że marihuana zaburza naturalny układ nagrody w mózgu, co może sprawić problemy osobom, które używają jej regularnie,” stwierdziła autorka badań dr Francesca Filbey.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“W istocie, te zmiany w mózgu mogą być wskaźnikiem przejścia z rekreacyjnego stosowania, do używania powodującego problemy.”

W badaniu naukowcy przyjrzeli się 59 użytkownikom marihuany, którzy stosowali marihuanę codziennie w ciągu ostatnich 60 dni i nie stosowali jej przynajmniej 5000 razy w trakcie swojego życia.

Naukowcy chcieli sprawdzić, czy mózgi długoterminowych użytkowników marihuany będą inaczej odpowiadać na obrazki z ulubionymi owocami, w porównaniu do osób, które nie używają marihuany.

Naukowcy zapytali palaczy marihuany w jaki sposób najczęściej ją przyjmują – na przykład w postaci jointa, z bonga, lufki itp. Następnie zapytali badaną grupę o ich ulubione owoce.

Następnie naukowcy pokazali badanym zdjęcia akcesoriów do palenia, z których zwykle korzystają, a także zdjęcia ich ulubionych owoców. Podczas jednej i drugiej próby skanowano mózgi badanych.

Okazało się, że gdy badanym pokazywano akcesoria do palenia marihuany, ich część mózgu związana z układem nagrody była bardziej aktywna, niż kiedy pokazywano im zdjęcia owoców.

Dla porównania, naukowcy przeprowadzili ten sam eksperyment w grupie 70 osób, które nie używają marihuany i okazało się, że ich mózgi nie wykazywały większej aktywności mózgu, kiedy pokazywano im akcesoria do palenia marihuany, w porównaniu gdy pokazano im zdjęcia ich ulubionych owoców.

Te odkrycia mogą rzucić nowe światło na to, jak uzależnienie zmienia mózg.

“Układ, który obejmuje obszary mózgu odpowiedzialne za uzależnienia jest bardziej aktywny, kiedy nałogowi użytkownicy widzą zdjęcia, które przypominały im palenie marihuany, w porównaniu do sytuacji, kiedy pokazuje się im inne obrazy.”

 

1 KOMENTARZ

 1. to samo sie dzieje z ludzmi uzaleznionymi od innych rzeczy… ale teraz pseudo-naukowcy beda sie zasrywac aby udowodnic szkodliwosc MJ. Kurwa! wszystko uzywane w nadmiarze szkodzi…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować