- Reklama -
Banner

Dlaczego marihuana sprawia, że jedzenie pachnie i smakuje lepiej?

To nie przypadek, że marihuana poprawia smak i zapach jedzenie. Według nowych badań opublikowanych w najnowszym wydaniu Nature Neuroscience, bycie pod wpływem marihuany ma wyjątkowy wpływ na receptory kannabinoidów w mózgu, co prowadzi do wzrostu intensywności odczuwania zapachów, a co za tym idzie wyjadanie wszystkich przekąsek.

Naukowcy z Universite de Bordeaux wskazują, że wzmożony po spożyciu marihuany wynika z THC, psychoaktywnego związku, który działa na opuszki węchowe w mózgu. Dlatego właśnie marihuana polepsza węch, co z kolei pobudza apetyt i sprawia, że jedzenie jest bardziej atrakcyjne. Jest to istotna korzyść dla pacjentów cierpiących na zaburzenia odżywiania.

Autor badania, Giovanni Marsiciano mówi, że marihuana może być zbawieniem dla ludzi cierpiących na jadłowstręt psychiczny, którzy mają przekonanie, że jedzenie jest złe. Za pomocą konopi pacjent będzie bardziej intensywnie odczuwał zapachy, a to przyczyni się do zwiększenia uznania dla żywności.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Naukowcy przebadali kilka grup myszy – niektóre pod wpływem THC, a niektóre trzeźwe – i patrzyli, jak zareagują na obecność oleju z migdałów i bananów. Odkryli oni, że myszy “na haju” spożywały o wiele więcej oleju, migdałów i bananów, niż ich trzeźwi koledzy. Jednak w specjalnej grupie genetycznej myszy bez opuszków węchowych, THC nie spowodowało, że pragnęły one jedzenia bardziej niż trzeźwe myszy.

Naukowcy sugerują, że wpływ THC na receptory kannabinoidowe w mózgu i zmysł węchu jest tym, co naprawdę prowadzi do zwiększenia apetytu.

Zobacz też: Co to jest gastrofaza i czym jest spowodowana?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować