- Reklama -
Banner

Legendarne odmiany – OG KUSH

Wiele źródeł wskazuje, że OG Kush jest hybrydą odmiany Chemdawg i Hindu Kush, ale nie możemy być tego pewni, ponieważ OG Kush po raz pierwszy powstał z nieznanego “worka nasion na początku lat 90.” – twierdzi seedbank DNA Genetics, który sprzedaje nasiona OG Kush. Jeśli to prawda, to OG Kush nie posiada genetyki Kush, chociaż być może ją posiada, ale nikt tego nie potwierdzi, ponieważ genetyka odmiany Chemdawg również jest nieznana, a jej odkrycie przypisuje się na 1991 rok (stąd Chemdawg 91).

Bank nasion Dinafem opowiada podobną historię, która również obejmuje Chemdawga podczas wyjaśniania, w jaki sposób „OG” dostało się do OG Kusha. Istnieje wiele różnych teorii na temat tego, co oznacza „OG”, z czego dwie najczęściej powtarzane to „original gangsta” i “ocean grown”. Dinafem przypisuje znaczenie „original gangsta” grupie rapowej Cypress Hill, ale twierdzi, że teoria “ocean grown” jest powszechnie akceptowana przez profesjonalnych hodowców.

Według Dinafem, ocean grown pochodzi od kalifornijskiego hodowcy o imieniu John, który dał sadzonkę odmiany Chemdawg hodowcy z Los Angeles o nazwisku Putz, a ten skrzyżował ją z odmianą Lemon Thai Kush i stworzył OG Kush.

Termin “OG” pochodzi od mężczyzny, który powiedział Putzowi, że jego topy smakowały jakby były uprawiane w górach (mountain grown – przyp. red.), na co Putz odpowiedział, że „ten Kush jest hodowany w oceanie (ocean grown – przyp. red)” – co oznacza, że zioło było uprawiane pod lampami na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Smak i Terpeny

Charakterystyczny zapach i smak OG Kush został opisany jako „ziemisty zapach sosny i kwaśnej cytryny z nutami drzewnymi”, a także jako „głęboki zapach sosny, który urzeka nozdrza i może doprowadzić do uniesienia po powąchaniu go”. Te opisy sugerują, że odmiana OG Kush ma wysoki poziom limonenu odpowiedzialnego za cytrusowy zapach, pinenu odpowiedzialnego za sosnowy zapach oraz mircenu, którego zapach można określić jako korzenny.

Profil terpenowy wykonany przez Steep Hill Labs potwierdza, że ​​mircen i limonen to dwa podstawowe terpeny w OG Kush, następnie β-kariofilen oraz pinen. Zarówno limonen, jak i pinen są znane z tego, że wywołują podnoszące na duchu i euforyczne efekty, a także są prawdopodobnie głównym powodem efektów podobnych do działania sativy, które niektórzy użytkownicy zgłaszają jako odczucia z palenia OG Kush.

Mircen może wywoływać działanie uspokajające, które zdaniem naukowców zajmujących się konopiami indyjskimi może być głównym powodem efektu “przyklejenia do kanapy”, które niektórzy odczuwają po odmianach indica. Dr Kymron DeCesare z laboratorium Steep Hill Labs zauważył, że „OG Kush jest uważany przez większość za silną odmianę przyklejającą do kanapy, a średnie stężenie mircenu wynosi 1,25 procent”.

Indica czy sativa?

Według Dinafem, OG Kush to „75 procent indica i 25 procent sativa”, co czyniłoby z niego ciężką indikę. Mimo to wielu fanów OG Kush twierdzi, że wywołuje on charakterystyczne dla odmian sativa efekty podnoszące na duchu, co z pewnością może być prawdą, biorąc pod uwagę czystą genetykę sativy przeniesioną do Lemon Thai Kush, który jest prawdopodobnie ojcem OG Kusha. Duża rozbieżność między tym, czy OG Kush jest indicą czy sativą, może wynikać z ostatnich badań, które pokazują, że tak naprawdę nie wiemy, co to jest sativa, a czym właściwie jest indica.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować