- Reklama -
Banner

Czy w USA powstanie rządowa sieć sklepów z marihuaną? Mogą odegrać ważną rolę w odbudowie gospodarki

Prezydent elekt Joe Biden wyznaczył na stanowisko szefa Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych gubernatora, który popiera nie tylko legalizację marihuany, ale także sprzedaż konopi indyjskich dla dorosłych w sklepach rządowych.

Biden ogłosił w piątek, że gubernator stanu Rhode Island Gina Raimondo otrzymała nominację na stanowisko sekretarza handlu. Jeśli nominacja zostanie zatwierdzona przez Senat, Gina Raimondo będzie odpowiedzialna za reprezentowanie interesów środowiska biznesowego i promowanie wzrostu gospodarczego USA. I chociaż nowy prezydent sam może nie popiera legalizacji, to jego kandydatka nominowana do kierowania odbudową gospodarczą kraju po pandemii koronawirusa przychylnie patrzy na branżę konopną, która szczególnie w czasie pandemii mocno zyskała na wartości.

W zeszłorocznej propozycji budżetowej Raimondo wezwała do ustanowienia przez państwo modelu regulacyjnego dla konopi indyjskich. Jej zdaniem Stany Zjednoczone powinny zrezygnować z zezwolenia na sprzedaż konopi na sprywatyzowanym rynku komercyjnym, jak ma to miejsce we wszystkich innych stanach, które do tej pory dokonały legalizacji. Zamiast tego rząd powinien stworzyć własną sieć rządowych sklepów z konopiami indyjskimi, co „pozwoliłoby państwu kontrolować dystrybucję, zapobiegać konsumpcji wśród młodzieży i chronić zdrowie publiczne” – powiedziała w propozycji skierowanej do prawodawców.

Gubernator Gina Raimondo nie zawsze opowiadała się za reformą prawa związanego z używaniem konopi bogatych w THC, ale rozprzestrzenianie się ruchu legalizacyjnego w innych stanach skłoniło ją do zaakceptowania zmiany polityki.

W listopadzie 2019 roku Raimondo opisała legalizację jako „kolejny logiczny krok” po rozwoju programu medycznej marihuany w większości stanów. Nastąpiło to po nawiązaniu współpracy z gubernatorami pobliskich stanów w celu opracowania racjonalnego podejścia do legalizacji konopi.

“Tak, popieram model zarządzania sklepami z konopiami przez państwo, ponieważ jest to najbardziej kontrolowany i najbezpieczniejszy sposób dystrybucji oraz sposób na maksymalizację dochodów państwa ”.

Gina Raimondo

Chociaż niedoszła sekretarz handlu chce, aby rząd zarabiał na sprzedaży konopi indyjskich, sama nie jest entuzjastką marihuany. We wcześniejszym wywiadzie powiedziała, że „Nigdy nie używałam marihuany. Nigdy nie paliłam. Nigdy nie waporyzowałam ”, nazywając siebie„ super nudnym gubernatorem ”.

1 KOMENTARZ

 1. Co to za skandal! Jeśli wyłącznie rząd zajmie się sprzedażą konopi to wiadomo,że źle to się skończy. Brak konkurencji spowoduje drastyczny spadek jakości obsługi klienta, zbędne ograniczenia + dodatkowych urzędasów,którzy będą ,,regulować” rynek(czytaj.- będą to kolejne zbędne posady nie tworząc nic dla gospodarki,jedynie obciążające społeczeństwo amerykańskie bo trzeba im płacić). Wiwat socjalizm w USA!!!!(srakazm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować