- Reklama -
Banner

Czy Raphael Mechoulam, odkrywca THC palił kiedyś marihuanę?

Zrozumienie efektów działania marihuany i świadomość jej medycznego potencjału byłaby niemożliwa, gdyby nie Raphael Mechoulam. Izraelski naukowiec rozpoczął badania nad konopiami w latach sześćdziesiątych, kiedy większość społeczności naukowej nie chciała mieć związku z konopiami z powodu piętna społecznego.

Zafascynowany marihuaną, Raphael Mechoulam musiał nieźle się postarać, aby zdobyć kilogram haszyszu od policji. Oczywiście do celów naukowych. Pomimo tego, że Mechoulam spędził ponad 50 lat badając konopie, to twierdzi on, że nigdy ich nie palił.

Profesorowi przypisuje się odkrycie THC i innych kannabinoidów oraz endokannabinoidów, czyli związków chemicznych występujących w konopiach, które łącząc się z receptorami kannabinoidowymi w mózgu sprawiają, że możemy odczuwać m.in. psychoaktywne efekty THC.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Chociaż Raphalel Mechoulam jest obecnie na emeryturze, to w ostatnich latach popchnął społeczność naukową, aby zbadała wpływ marihuany na zwalczanie raka. Wstrząsnęło nim to, że kannabinoidy zawarte w konopiach i receptory kannabinoidowe w mózgu pasują do siebie jak ręka do rękawiczki.

W wywiadzie dla czasopisma “Culture“, Mechoulam oznajmił, że w żadnym momencie swojej kariery nie palił marihuany.

“W dalszym ciągu się nią interesuję, a prowadziłem badania ponieważ mieliśmy oficjalne dostawy konopi” – powiedział Mechoulam. “Oczywiście, gdybyśmy nie używali ich w celach nienaukowych, nasze prace zostałyby wstrzymane. Zasadniczo ani ja, ani moi studenci nie byliśmy zainteresowani.”

Jeden z najsłynniejszych eksperymentów Mechoulama odbył się w latach 60-tych. Dał swojej żonie zapas THC, aby dodała je do ciasta kawowego, które piekła, a następnie podała grupie bliskim znajomym. Połowa znajomych zjadła ciasto z THC, a połowa się wstrzymała. W międzyczasie Mechoulam rejestrował reakcje grupy.

Niektórzy zachowywali się dziwnie, niektórzy dostali paranoi, niektórzy przysięgali, że nic nie czują, ale wypowiadanie wyrazów zajmowało im wieku. Rapchael Mechoulam przyznał w 2016r. w wywiadzie dla Vice, że to był pierwszy i ostatni raz, kiedy na własnej skórze doświadczył efekty THC, czyli kannabinoidu, który sam odkrył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować