Czy paląc jointa możemy się zarazić koronawirusem? To pytanie zadane na konferencji prasowej jest hitem internetu [video]

W środę w lubuskim Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa poświęcona wykryciu pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem. Większość obecnych nie kryła zaskoczenia, kiedy jeden z dziennikarzy zapytał o możliwość zarażenia się koronawirusem poprzez palenie jointów. Niedawno mogliśmy przeczytać wiele artykułów o tym, jak marihuana może rzekomo zabić koronawirusa, jednak na blogu Cannabis Light ten mit został obalony.

Palenie jointów a koronawirus - to pytanie jest hitem internetu
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Co by pan powiedział młodym osobom, które palą jointy w kółku i się wymieniają śliną przy paleniu. Czy to jest higieniczne? Czy w czasie tej epidemii powinny zaniechać takich czynności? ” zapytał jeden z zielonogórskich dziennikarzy, po czym natychmiast został mu zabrany mikrofon. Dr Jacek Smykał kierownik oddziału zakaźnego w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze odpowiedział: “Nie, nie, to jest bardzo niebezpieczne!”

Przypomnijmy, że w środę 04.03.2020 w Zielonej Górze potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. Mężczyzna trafił do oddziału zakaźnego w zielonogórskim szpitalu trafił 2 marca, a w nocy z 3 na 4 marca wyniki badań potwierdziły obecność koronawirusa. Do placówki trafiły już kolejne osoby z podejrzeniem zakażenia, a lekarze są w trakcie weryfikacji ich stanu zdrowia.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -