- Reklama -
Banner

Ćwiczenia fizyczne i poziom tkanki tłuszczowej, a stężenie THC w organizmie

Problem ze stężeniem THC we krwi polega na tym, że w przeciwieństwie do metabolitów innych narkotyków – THC jest magazynowane w komórkach tłuszczowych, przez co utrzymuje się w organizmie znacznie dłużej. Badania pokazują, że okres półtrwania tetrahydrokannabinolu w organizmie może trwać nawet pół roku.

Najnowsze badania wykazały, że ćwiczenia fizyczne mogą dodatkowo wydłużyć okres półtrwania THC w organizmie, ponieważ mogą powodować wzrost poziomu THC we krwi. Ćwiczenia fizyczne przed testami na obecność THC zwiększają szansę na pozytywny wynik testu.

Zespół australijskich naukowców wykazał, że ćwiczenia fizyczne mogą prowadzić do wzrostu stężenia THC we krwi z powodu spalania tłuszczu. Ich wyniki zostały opublikowane w Drug Alcohol and Dependence. Główny autor Iain McGregor, profesor farmakologii na Uniwersytecie w Sydney, wyjaśnił implikacje swoich odkryć w wywiadzie dla ABC Science.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Ktoś poddany testom narkotykowym w miejscu pracy lub podczas kontroli drogowej, może mieć większe szanse na pozytywny wynik, jeśli wcześniej odbył wizytę na siłowni, pomimo że od jakiegoś czasu nie używał konopi indyjskich.”

Co więcej, badanie wykazało, że osoby z wyższym BMI doświadczyły tego efektu w większym stopniu. Otyłe osoby imały najwyższy poziom THC we krwi, niezależnie od tego, ile marihuany skonsumowali poprzedniego dnia.

“Im więcej masz tłuszczu, tym większy masz zbiornik na THC” – wyjaśnił McGregor.

Badania były prowadzone na grupie 14 regularnych użytkowników konopi indyjskich. Naukowcy pobrali od nich próbki krwi przed i po 35 minutach ćwiczeń na rowerze stacjonarnym.

Podczas gdy wzrost THC we krwi nie wydawał się być wysoki, to był wystarczający, aby został zauważony na standardowym teście na obecność kannabinoidów we krwi.

McGregor uważa, że odkrycia mają znaczny wpływ na wyniki testów, które wykrywają obecność THC w organizmie.

“Kierowca zbadany po udziale w wypadku drogowym może doświadczyć stresu, przez co organizm może zacząć spalać tkankę tłuszczową, co spowoduje zwiększenie stężenia THC i da pozytywny wynik testu.”

Zespół naukowców planuje powtórzyć badania na większej grupie osób w celu uzyskania dalszych wniosków na temat spalania tłuszczu i stężenia THC w organizmie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować