- Reklama -
Banner

Producent Coca-Coli jednak nie zainwestuje w napój z marihuany

Akcje firmy Tilray, największego producenta konopi indyjskich w Kanadzie spadły we wtorek, kiedy PepsiCo ogłosiło, że nie planuje inwestować w napój z marihuany.

Dyrektor finansowy PepsiCo, Hugh Johnston, powiedział przedstawicielowi firmy analitycznej Cowen, że firma na razie rezygnuje z jakichkolwiek inwestycji w branżę konopi indyjskich – informuje CNBC.

“Myślę, że inwestowanie w tę kategorię, szczególnie w USA, gdzie według prawa federalnego te rzeczy wciąż nie są legalne, jest sporym wyzwaniem” – powiedział w rozmowie. “Obserwujemy wszystko, ale w tej kwestii obecnie nic nie planujemy.”

Przedstawiciele firmy Coca-Cola w stwierdzili w zeszłym miesiącu, że “bacznie obserwują wzrost popularności nie-psychoaktywnego CBD jako składnika funkcjonalnych napojów” i prowadzą rozmowy z producentem konopi Aurora Cannabis, aby stworzyć napój na bazie konopi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ceny akcji hodowców marihuany poszybowały w dół

Coca Cola nie zainwestuje w napój z marihuany

Tilray to obecnie największy producent medycznej marihuany, jednak jego akcje są najbardziej niestabilne ze wszystkich firm z branży konopi, które notowane są na giełdzie. Decyzja PepsiCo sprawiła, że akcje Tilray spadły o 16 procent. W tym samym czasie akcje PepsiCo straciły 1,8 procent.

Akcje konkurencji Tilray również spadły. Firma Canopy Growth zanotowała spadek o 7,4 procent, podczas gdy HEXO stracił 9,4 procent.

Akcje spółki Aurora, która w ubiegłym miesiącu prowadziła rozmowy z Coca-Colą, spadły o 5 procent na giełdzie w Toronto. Firmy miały wspólnie stworzyć napój na bazie konopi.

W ostatnim czasie Tilray zafascynował całe Wall Street. Kiedy DEA wyraziło zgodę na import marihuany do Stanów Zjednoczonych w celu prowadzenia badań medycznych, akcje firmy wzrosły o ponad 500 procent od połowy lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować