- Reklama -
Banner

Burmistrz Brukseli wzywa do uruchomienia „coffee shopów” w stylu amsterdamskim

W ramach liberalizacja prawa związanego z konopiami oraz wysiłków na rzecz złagodzenia zakazów marihuany w Unii Europejskiej, Bruksela może wkrótce zezwolić na stworzenie coffee shopów w amsterdamskim stylu.

Coffee shopy są bardzo popularne w Amsterdamie i często odwiedzają je nie tylko lokalni mieszkańcy, ale i turyści. Jednak, aby wybrać odpowiednią odmianę marihuany w Amsterdamie, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Musisz zdecydować czy wolisz relaksujący haj, który może być idealny do oglądania telewizji, czy też energetyczny haj, który jest dobry w przypadku aktywności na świeżym powietrzu. Plusem tego typu placówek jest fakt, że mamy możliwość wyboru między odmianami indica i sativa, czego zwykle dilerzy nie oferują.

Philippe Close, socjalistyczny burmistrz Brukseli, porównuje palenie marihuany do popijania whisky. Zachęcał do stworzenia kawiarni z konopiami indyjskimi, w których klienci mogą legalnie kupować i palić konopie. Burmistrz miasta popiera ideę propozycji, zgodnie z którą placówki, w których można by kupić konopie indyjskie, musiałyby uzyskać licencję na sprzedaż. Burmistrz Philippe Close popiera również dekryminalizację posiadania do 3 gramów marihuany.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Podczas rozmowy z holenderskim dziennikiem NRC Handelsblad powiedział: „Widzę jointa tak, jak widzę szklankę whisky”.

Dodał też, że ma nadzieję, że w Brukseli niedługo pojawią się coffee shopy podobne do tych, które możemy znaleźć w Holandii. W 2003 roku używanie konopi do celów osobistych w Belgii zostało zdekryminalizowane. W Belgii posiadanie do 3 gramów marihuany jest wykroczeniem, a nie przestępstwem i podlega karze niewielkiej grzywny. Belgowie mogą również uprawiać 1 roślinę konopi indyjskich w domu.

W Belgi już od prawie 15 lat działają kluby konopne, podobne do tych, które działają w Hiszpanii. Członkowie klubów mogą wymieniać się odmianami konopi podczas spotkań, na których growerzy prezentują swoje zbiory. Jednak aby dołączyć do klubu konopnego, osoba musi być rezydentem belgijskim lub obywatelem w wieku powyżej 18 lub 21 lat.

W wywiadzie Close powtórzył swój apel o pełną dekryminalizację posiadania marihuany w Belgii oraz stworzenie coffee shopów. Ma to być pierwszy krok w kierunku legalizacji.

Kilka dni przed wywiadem dla holenderskiej gazety burmistrz zaproponował belgijskim mediom przeprowadzenie spokojnej debaty na temat dekryminalizacji i ostatecznie legalizacji marihuany poprzez „narodowy plan antynarkotykowy” – częściowo na wzór Holandii.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować