- Reklama -
Banner

Brazylia rozpoczęła walkę o legalizację marihuany

Przywódca Brazylijskiej Partii Robotniczej złożył we wtorek projekt ustawy regulującej używanie marihuany do celów medycznych i rekreacyjnych.

Paulo Teixeira powiedział w liście do sekretarza federalnego Pauliego Teixeiry, że projekt ustawy jest inspirowany trendem i sukcesem reformy prawaw Urugwaju, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Portugalii. Zgodnie z projektem, Brazylia ustanowiłaby prawny system sprzedaży i umożliwi osobistą uprawę nawet sześciu roślin.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Obecnie w Brazylii marihuana jest nielegalna, ale kraj zdekryminalizował ją już w 2006 r. Podczas gdy kraj zdekryminalizował marihuanę w 2006 r., w tym samym roku sędziom przyznano swobodę “ustalania, kto jest konsumentem narkotyków, a kto jest dealerem” – informuje Reuters.

Od tego czasu populacja więźniów w Brazylii wzrosła o około 55 procent. Znaczna część osób uwięzionych została skazana za przestępstwa związane z używaniem marihuany do celów rekreacyjnych.

57% Brazylijczyków twierdzi, że medyczna marihuana powinna być legalna

W zeszłym roku brazylijski sędzia Sądu Najwyższego, Roberto Barroso wezwał do legalizacji, aby zakończyć przemoc związaną z narkotykami w tym kraju. W listopadzie miała zostać ogłoszona data potencjalnej dekryminalizacji marihuany, ale głosowanie zostało “zawieszone” bez kolejnego terminu głosowania, napisał Barroso w artykule do “The Guardian”.

“Nie możemy być pewni, że postępująca i ostrożna polityka dekryminalizacji i legalizacji odniesie sukces” – powiedział. “Możemy stwierdzić, że dotychczasowa polityka kryminalizacji zawiodła. Musimy podjąć ryzyko; w przeciwnym razie będziemy akceptować przyjęcie tej strasznej sytuacji. “

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować