- Reklama -
Banner

Brazylia rozpoczęła walkę o legalizację marihuany

Przywódca Brazylijskiej Partii Robotniczej złożył we wtorek projekt ustawy regulującej używanie marihuany do celów medycznych i rekreacyjnych.

Paulo Teixeira powiedział w liście do sekretarza federalnego Pauliego Teixeiry, że projekt ustawy jest inspirowany trendem i sukcesem reformy prawaw Urugwaju, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Portugalii. Zgodnie z projektem, Brazylia ustanowiłaby prawny system sprzedaży i umożliwi osobistą uprawę nawet sześciu roślin.

Obecnie w Brazylii marihuana jest nielegalna, ale kraj zdekryminalizował ją już w 2006 r. Podczas gdy kraj zdekryminalizował marihuanę w 2006 r., w tym samym roku sędziom przyznano swobodę “ustalania, kto jest konsumentem narkotyków, a kto jest dealerem” – informuje Reuters.

Od tego czasu populacja więźniów w Brazylii wzrosła o około 55 procent. Znaczna część osób uwięzionych została skazana za przestępstwa związane z używaniem marihuany do celów rekreacyjnych.

57% Brazylijczyków twierdzi, że medyczna marihuana powinna być legalna

W zeszłym roku brazylijski sędzia Sądu Najwyższego, Roberto Barroso wezwał do legalizacji, aby zakończyć przemoc związaną z narkotykami w tym kraju. W listopadzie miała zostać ogłoszona data potencjalnej dekryminalizacji marihuany, ale głosowanie zostało “zawieszone” bez kolejnego terminu głosowania, napisał Barroso w artykule do “The Guardian”.

“Nie możemy być pewni, że postępująca i ostrożna polityka dekryminalizacji i legalizacji odniesie sukces” – powiedział. “Możemy stwierdzić, że dotychczasowa polityka kryminalizacji zawiodła. Musimy podjąć ryzyko; w przeciwnym razie będziemy akceptować przyjęcie tej strasznej sytuacji. “

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.

Mogą Cię zainteresować