- Reklama -
Banner

Bahamy rozważają legalizację marihuany do celów medycznych i religijnych

Wysocy rangą urzędnicy na Bahamach ogłosili pakiet ustawodawczy, który ma na celu legalizację marihuany w celach medycznych, religijnych i badawczych. Osobiste posiadanie niewielkich ilości tej substancji również zostanie zdekryminalizowane, a wcześniejsze wyroki za drobne przestępstwa związane z posiadaniem marihuany zostaną wykasowane.

Zgromadzone projekty ustaw tworzą lokalny system zarządzania produkcją marihuany i, według władz, mają “zapewnić dobrze uregulowany, bezpieczny i kontrolowany przemysł konopny.”

Ryan Pinder, Prokurator Generalny oraz Minister Zdrowia, Michael Darville, zaprezentowali proponowane projekty reformy podczas cotygodniowej konferencji prasowej w Urzędzie Premiera w czwartek.

Pinder wyraził chęć wprowadzenia projektów ustaw do parlamentu do października.

Chcielibyśmy zakończyć rozmowy na ten temat do końca tego roku kalendarzowego, ponieważ wymaga to dużo pracy przy tworzeniu odpowiedniej instytucji,” stwierdził. “Potrzebne są szkolenia, certyfikaty, cyfrowa platforma do śledzenia i przepisywania leków; wszystko to musi być ukończone przed wydaniem licencji.”

Jeśli ustawy zostaną przyjęte, lekarze na Bahamach będą mogli zalecać używanie marihuany na określone schorzenia, takie jak rak, stwardnienie rozsiane i padaczka.

Wielu Bahamczyków cierpi na poważne choroby, takie jak zaawansowane stadium raka czy różne formy depresji, które nie reagują na tradycyjne terapie oraz stres pourazowy,” dodał Darville.

Nowelizacja również zezwoli na używanie marihuany do celów religijnych przez Rastafarian, którzy będą musieli uzyskać specjalne licencje.

Chociaż reformy nie zalegalizują marihuany, to posiadanie do 30 gramów tej substancji będzie zdekryminalizowane i podlegać będzie grzywnie w wysokości 250 dolarów zamiast wpisu do rejestru karnego. Wcześniejsze wyroki za drobne przestępstwa związane z używaniem marihuany również zostaną wykasowane.

Rządowa strona internetowa poświęcona tym propozycjom podaje, że licencjobiorcy w uregulowanym przemyśle konopnym będą musieli być Bahamczykami i mieć co najmniej 21 lat. Spółki również będą musiały posiadać w zarządzie pewien procent Bahamczyków, w zależności od typu licencji. Na przykład firmy zajmujące się uprawą konopi indyjskich będą musiały być w 100% własnością Bahamczyków. Licencje na testowanie, produkcję i badania będą wymagały 30% własności Bahamczyków.

Mykożerca - producent bezobsługowych growkitów grzybów psylocybinowych

Mamy wiele licencji i możliwości dla Bahamczyków i z niecierpliwością czekamy na ich uczestnictwo,” powiedział Pinder. “Wierzymy, że będzie to miało pozytywny wpływ gospodarczy.”

W 2018 roku przywódcy 19 karaibskich narodów, w tym Bahamy, Barbados, Haiti, Jamajka i inne, zgodzili się “przemyśleć obecny status marihuany z punktu widzenia jej reklasyfikacji,” odwołując się do “kwestii związanych z prawami człowieka i religijnymi” wynikających z jej kryminalizacji oraz “korzyści gospodarczych” wynikających z uregulowanego przemysłu.

Urzędnicy stwierdzili, że ważnym kolejnym krokiem w procesie jest konsultacja publiczna “zmierzająca do uwzględnienia opinii szerokiego spektrum ekspertów i obywateli z różnych sektorów.” Niektóre zamknięte sesje konsultacyjne rozpoczęły się wcześniej w tym tygodniu, powiedział Pinder, ale otwarte spotkania publiczne są w drodze.

Raport Departamentu Stanu USA w maju zbadał związek między prawami dotyczącymi marihuany w różnych krajach a tym, jak wpływają one na wolność religijną. Raport zidentyfikował wzrost tolerancji w niektórych krajach dla grup religijnych, takich jak Rastafarianie, którzy używają marihuany w ceremoniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 

Mogą Cię zainteresować