- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Badania wykazały, że medyczna marihuana poprawia jakość życia seniorów

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z dwóch uniwersytetów w USA wykazało, że stosowanie konopi indyjskich poprawia jakość życia seniorów. W tym tygodniu w czasopiśmie Clinical Gerontologist opublikowano raport z badań „Ocena zdrowotnych wyników stosowania konopi indyjskich wśród osób starszych: ustalenia z Kolorado i Illinois”.

Aby przeprowadzić badanie, zespół naukowców powiązanych z University of Illinois i University of Iowa przeprowadził ankietę wśród 139 seniorów na temat używania przez nich marihuany medycznej i zgłaszanych przez nich zmian w okresie jednego roku. Naukowcy ustalili, że używanie konopi indyjskich do celów medycznych przez osoby w wieku powyżej 60 lat wykazało pozytywny związek z poprawą jakości życia związanej ze zdrowiem (HRQL) badanych.

Medyczna marihuana poprawia jakość życia seniorów - wskazują najnowsze badania
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Badanie ujawniło „silny pozytywny związek” między częstotliwością używania konopi indyjskich przez osoby badane a zgłaszaną przez samych siebie poprawą bólu, korzystaniem z usług opieki zdrowotnej i ogólną jakością życia związaną ze zdrowiem. Osoby badane nie zgłosiły statystycznie istotnego związku ze stosowaniem medycznej marihuany i działaniami niepożądanymi.

Autorzy badania napisali, że „zidentyfikowali silny pozytywny związek między wyższą częstotliwością używania konopi indyjskich a poprawą wyników HRQL i HCU [korzystania z opieki zdrowotnej]”.

Częstsze używanie marihuany daje seniorom lepsze efekty

Badacze zauważyli również, że ci uczestnicy, którzy używali medycznej marihuany najczęściej, doświadczyli największej poprawy stanu zdrowia.

„Nasze badanie wskazało również silną pozytywną zależność między większą częstotliwością używania konopi indyjskich a zgłaszaną poprawą w odczuwaniu bólu” – kontynuowali.

„Pozytywny związek między prawie codziennym używaniem a ulepszonymi wynikami dostarcza dalszych dowodów na wartość medycznej marihuany jako środka wykorzystywanego do leczenia bólu”.

Paul Armentano, zastępca dyrektora National Organization for the Reform of Marijuana Laws (NORML), powiedział w czwartek, że wielu starzejących się Amerykanów woli leczyć ból konopiami indyjskimi zamiast używania leków przeciwbólowych na receptę. Badanie opublikowane w zeszłym roku w czasopiśmie JAMA Internal Medicine wykazało, że wskaźnik zażywania konopi indyjskich przez osoby powyżej 65 roku życia gwałtownie wzrósł od 2006 roku.

„Te wyniki nie są niczym zaskakującym” – powiedział Armentano w komunikacie prasowym grupy NORML, która od 1970r. opowiada się za reformą polityki dotyczącej konopi indyjskich.

- Reklama - Cannabis Light logo

„Wielu seniorów prawdopodobnie eksperymentowało z konopiami indyjskimi w młodości i teraz powraca do nich, aby złagodzić wiele objawów zdrowotnych, które pojawiają się w starszym wieku, w tym przewlekły ból. Wielu seniorów doskonale zdaje sobie sprawę z wielu poważnych, niepożądanych skutków ubocznych związanych z dostępnymi na receptę lekami, takimi jak opioidy, i postrzegają medyczną marihuanę jako bezpieczną alternatywę. ”

Autorzy badania zauważyli kilka implikacji w swoich badaniach, w tym sugestię, że „starsze osoby dorosłe, które używają konopi indyjskich w celach medycznych, doświadczają szeregu efektów zarówno pozytywnych, jak i negatywnych”.

„Chociaż wydaje się, że używanie konopi indyjskich poprawia szereg wyników zgłaszanych przez samych pacjentów, pacjenci mogą zaniżać negatywne skutki, a lekarze muszą uważać, aby uwzględnić bezpośrednią ocenę potencjalnych zagrożeń i szkód dla osób starszych używających konopi w celach medycznych” – dodali.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -