- Reklama -
Banner

Badania: Twój mózg pod wpływem marihuany ma się dobrze

Jeśli palisz marihuanę, stracisz osiem punktów IQ, a z powodu częstego narażania się na THC neurony w hipokampie ulegną degradacji związanej z wiekiem. Powstałe zaburzenia w łączności zdegradują pamięć, zdolność uczenia się i kontroli impulsów, co ostatecznie doprowadzi do zwiększonego prawdopodobieństwa uzależnienia od heroiny.

Tak wygląda to, co rząd federalny USA stwierdził w poście zatytułowanym “Jakie są długoterminowe skutki oddziaływania marihuany na mózg?“.

Długoterminowe skutki palenia marihuany są mniej przerażające niż sam zakaz palenia. Istnieje wiele starszych palaczy gandzi, którzy obalają te mity. Whoopi Goldberg jest po pięćdziesiątce, Tommy Chong jest po siedemdziesiątce i bierze udział w “Tańcu z gwiazdami”, Willie Nelson ma osiemdziesiąt lat a nadal pali jointy. Może nie są to naukowcy, ale nikt nie powie, że ktoś z nich jest głupi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych
Tommy Chong w Tańcu z Gwiazdami
Tommy Chong (ur. 1938r) – znany z filmu “Cheech & Chong Up in smoke” pomimo swojego wieku nadal przyznaje się do palenia marihuany i bierze udział w Amerykańskiej wersji Tańca z Gwiazdami.

Teoria spadku IQ o 8 punktów jest wynikiem mało wiarygodnych badań przeprowadzonych przez Duke University w 2012 roku, w których badano tylko 38 najcięższych użytkowników z grupy 1073 badanych. To właśnie u nich stwierdzono spadek IQ. U umiarkowanych palaczy stwierdzono natomiast niewielki wzrost IQ.

Jesienią ubiegłego roku wyniki innych, bardziej dokładnych badań dały inne wyniki. Wśród 2612 dzieci urodzonych w 1991 i 1992 roku sprawdzono ich IQ w wieku 8 i 15 lat. Naukowcy odkryli, że “absolutnie nie ma związku pomiędzy stosowaniem konopi i niższym ilorazem inteligencji w wieku 15 lat”, i nawet najciężsi palacze nie tracą punktów IQ.

Naukowcy zwracają uwagę, że spożywanie alkoholu prowadzi do straty punktów IQ. Czy to nie zabawne, że w żadnej reklamie piwa o tym nie mówią?

Badania przeprowadzone przez neurologa Dr Carl Hart, i opublikowane w 2001 roku wykazały, że regularni konsumenci marihuany nie wykazują spadku sprawności psychicznej będąc pod wpływem THC.

Jedno z australijskich badań przeprowadzonych na ponad 2000 dorosłych wykazało niewielki spadek zdolności uczenia się i pamięci, jednak wszystko wracało do normy po krótkim okresie abstynencji.

Co do teorii, że marihuana jest bramą do heroiny – Panowie z National Institute of Drug Abuse chyba nie przeczytali raportu z 1999 roku, który stwierdził, że marihuana “nie jest bramą do narkotyków, ani nawet przyczyną lub znaczącym predyktorem do używania narkotyków.”

Ale najprostszym dowodem na brak poważnych skutków spowodowanych używaniem marihuany jest rozmowa ze starszą, palącą osobą. Z reguły nie są oni ani głupsi ani mądrzejsi niż inni ludzie, ale ich historie są ciekawsze a oni mogą podzielić się z Tobą jointem, kiedy słuchasz ich opowieści.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować