Antyczna szafka z lekami, w której 100 lat temu była marihuana. “Starszy brat ją spalił”

Pod koniec XIX wieku lekarze legalnie przepisywali marihuanę na wiele różnych chorób, a same konopie (Cannabis Indica) do 1937r. były zawarte w II Farmakopei Polskiej. Na jednym z ostatnich odcinków programu Antiques Roadshop pokazano sposób przechowywania konopi i innych naturalnych leków.

Antyczna szafka z lekami, w której brakuje medycznej marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Podczas odcinka programu Antiques Roadshow, który był nadawany w telewizji PBS, jednym z polecanych produktów była szafka medyczna, w której znalazło się 288 pojemników z „różnymi korzeniami medycznymi, ziołami medycznymi i wszelkiego rodzaju naturalnymi lekami”. Ekspert oszacował, że szafka została wypełniona naturalnymi lekami około 1890 lub 1900 roku.

Niestety pojemnik, który kiedyś zawierał marihuanę, jest pusty. Prawie wszystkie pozostałe są nienaruszone i pełne. Osoba, która odziedziczyła szafkę, powiedziała, że ​​jego „starszy brat dostał” się do konopi po tym, jak antyczna szafka weszła w posiadanie jego rodziny około 30 lat temu. Oszacowano, że zestaw jest wart 5 000 – 7 000 USD.

Na Twitterze producent z Antique Roadshows udostępnił zdjęcie szafki i napisał: „Odważyłbyś się spróbować? Czego byś spróbował?”

Z konta programu udostępniono post i zażartowano: „Zanim odpowiesz, pamiętaj: cannabis sativa jest pusty”.

Status prawny marihuany od momentu wyprodukowania szafki przeszedł oczywiście drastyczne zmiany. To, co kiedyś było zwykłym ziołem cenionym za jego wartość medyczną, dekady później stało się ściśle zabronioną kontrolowaną substancją. Na szczęście wiele krajów decyduje się na libralizację prawa związanego z konopiami indyjskimi, a używanie marihuany do celów medycznych jest już legalne w większości europejskich krajów.

W Stanach Zjednoczonych apteki z marihuaną medyczną są powszechnie uważane za “niezbędne” i mogą nadal działać pomimo pandemii koronawirusa. Większości ankiet opublikowanych w zeszłym miesiącu wykazała, że większość Amerykanów popiera takie rozwiązane.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -