- Reklama -
Banner

Alkohol bardziej szkodliwy dla młodzieży niż marihuana

Każdego roku coraz więcej osób popiera legalizację marihuany. W 2010 roku, 41% Amerykanów zgadzało się na legalizację, a w roku 2014 już 54%. Te liczby odzwierciedlają również zmiany w Amerykańskim prawie: Marihuana jest całkowicie legalna w stanach Waszyngton i Kolorado, a conajmniej 18 stanów będzie wprowadzało jakąś formę legalizacji w październiku 2014 roku.  

Jednak w coraz większej liczbie miejsc pro-konopnych istnieją obawy dotyczące wpływu na zdrowie publiczne, szczególnie w odniesieniu do młodzieży.

Kolorado rozpoczęło kampanie reklamową “człowiek-szczur“, która namawia młodzież aby nie brała udziału w badaniach nad marihuaną, bo w ten sposób staje się szczurami doświadczalnymi. Klatki wystawione są w centrum miasta z napisem “Nie bądź szczurem doświadczalnym”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

A w nowym badaniu American Journal of Drug and Alcohol Abuse, naukowcy porównali psychospołeczne skutki marihuany i alkoholu na tej samej grupie wiekowej. Naukowcy z New York University’s Center for Drug Use and HIV Research przeanalizowali dane z 7437 uczniów szkół średnich którzy wzięli udział w badaniu “Monitoruj przyszłość”. 

Dwie trzecie nastolatków przyznało się do picia alkoholu, a połowa przyznała się do palenia marihuany. Naukowcy odkryli, że obie grupy doświadczyły negatywnych skutków psychospołecznych, ale konkretne skutki różniły się w zależności od używki.

Na przykład w odniesieniu do marihuany, nastolatkowie którzy jej używają, mają tendencje do kompromisów w relacji z nauczycielami lub przełożonymi, natomiast alkohol zazwyczaj powoduje pogorszenie relacji z przyjaciółmi i bliskimi osobami, i jest bardziej prawdopodobne, że młodzież która go używa będzie angażowała się w zachowania których później żałuje.

Prawdopodobnie najważniejszym odkryciem, przynajmniej jeśli chodzi o ogólny stan zdrowia publicznego, jest związek między częstym piciem alkoholu, i jazdą samochodem pod jego wpływem.

Najbardziej niepokojące jest stwierdzenie, że spożywanie alkoholu jest bardzo związane z niebezpieczną jazdą samochodem, szczególnie wśród osób pijących” – powiedział Joseph J. Palamar, główny autor badania.

W porównaniu z osobami nie pijącymi alkoholu, osoby pijące ponad 13 razy częściej donoszą, że spożywanie alkoholu prowadzi do bardziej niebezpiecznej jazdy

Użytkownicy marihuany, w porównaniu do osób pijących alkohol praktycznie nie zgłaszali, że palenie marihuany powoduje, że jeżdżą bardziej niebezpiecznie, a nawet jeździli uważniej i bezpieczniej

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować