- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Nowa kampania anty-konopna nazywa młodych palaczy marihuany “szczurami doświadczalnymi”


szczury-doswiadczalne-kampania-anty-marihuana-konopie-kolorado
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Departament Zdrowia i Środowiska w Kolorado zaprezentował nową kampanię przeciw marihuanie w zeszłym tygodniu, mającą na celu zniechęcić młodych w wieku 12-15lat do używania marihuany, i ustrzec ich od potencjalnych szkód dla rozwijającego się mózgu.

“Nie bądź szczurem laboratoryjnym” kampania ostrzega, że młodzi palacze są “nieświadomymi badanymi” ponieważ skutki palenia marihuany na rozwój mózgu nie są jeszcze w pełni zrozumiałe. Warta 2.000.000 dolarów kampania, finansowana przez różne agencje rządowe i prywatne fundacje, oferuje nową stronę internetową i reklamy w telewizji, w ​​Internecie oraz w kinach.  

Innym aspektem kampanii jest pokazanie wielkości człowieka w “klatce dla szczurów laboratoryjnych”, ustawionej na terenie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także skate parków, salach koncertowych i innych miejscach. “Klatki dla szczurów” są przeznaczone do dalszego rozprzestrzeniania wiadomości, że nastolatkowie którzy używają marihuany stają się “królikami doświadczalnymi” i “ryzykują ich mózgami.”

Chociaż wyborcy w Kolorado zalegalizowali marihuanę rekreacyjną w 2012 roku, urzędnicy państwowi, zdecydowali się nie uświadamiać młodzieży w sposób otwarty,szczerym dialogiem na temat wykorzystania marihuany i jej wpływu na mózg młodzieży. Zamiast tego urzędnicy są opierają się na propagandzie o wojnie z narkotykami, wykorzystując koncepcję, że młodzi ludzie którzy palą marihuanę stają się szczurami doświadczalnymi.

- Reklama - Cannabis Light logo

Wyrażając swoje poparcie dla kampanii “Lab Rat”, gubernator John Hickenlooper odwołuje się do badań Departamentu Zdrowia Publicznego w Kolorado wydanych 5 sierpnia, które wskazują, że obecnie licealiści traktują konopie jako mniej szkodliwe, w porównaniu z badaniami przed legalizacją.

Jednak w tym samym sondażu wskazują, że używanie marihuany wśród nastolatków w Kolorado spadło. W 2013 roku jeden na pięciu uczniów przyznał się do używania marihuany w ciągu ostatnich 30 dni, w porównaniu do 22% w 2011 roku, kiedy zalegalizowana była tylko medyczna marihuana.

Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -