- Reklama -
Banner

Albania legalizuje uprawę marihuany do celów medycznych, aby zwiększyć dochody kraju

Albańscy parlamentarzyści w miniony piątek zatwierdzili ustawę legalizującą uprawę konopi indyjskich do celów medycznych. Parlament Albanii przegłosował tę ustawę 69 głosami “za” wobec 23 “przeciw”, zezwalając na ograniczoną i kontrolowaną produkcję konopi. Decyzja ta spotkała się z gwałtownym sprzeciwem opozycji.

Nie jest jasne, w jaki sposób marihuana medyczna będzie regulowana, ale rząd uważa, że ​​zezwolenie na produkcję konopi indyjskich może zwiększyć wpływy podatkowe.

Jak zauważa Associated Press, uchwalenie tej ustawy jest niezwykłe, biorąc pod uwagę historię Albanii jako “europejskiego węzła handlu konopiami”. W przeszłości w Albanii uprawa konopi kwitła, ponieważ handlarze narkotyków wykorzystywali brak silnej władzy w tym postkomunistycznym kraju.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Po dojściu do władzy w 2013 roku, lewicowy rząd Partii Socjalistycznej pod kierownictwem premiera Edi Ramy postawił sobie za główny cel wyeliminowanie upraw konopi. Jak podaje Associated Press, w ciągu dwóch kolejnych lat rząd zniszczył miliony roślin konopi o rynkowej wartości szacowanej na 7 miliardów euro (8,5 miliarda dolarów), co stanowiło ponad dwie trzecie rocznego PKB kraju.

W 2014 roku, podczas operacji przeciwko narkotykom przeprowadzonej w południowej wsi przy pomocy opancerzonych transporterów, policjant został śmiertelnie postrzelony. Policja doznała ostrzału z automatycznych karabinów i wyrzutni rakietowych ze strony producentów narkotyków. Albania nadal pozostaje jednym z głównych korytarzy przemytu twardych narkotyków. Policja nadal tłumi pojedyncze przypadki uprawy konopi, ale znacznie rzadziej niż dekadę temu.

Legalizacja medycznej marihuany w Albanii

Albańscy legislatorzy rozpoczęli pracę nad legalizacją konopi do celów leczniczych w zeszłym roku, tworząc projekt ustawy. Początkowy projekt był jednak mało szczegółowy i nie określał dokładnie, jak będzie regulowany nowy program związany z medycznym wykorzystaniem konopi.

“Celem tej ustawy jest określenie zasad dotyczących uprawy, produkcji i kontrolowanego obrotu rośliną konopi i jej pochodnymi, w celach medycznych i przemysłowych, za pośrednictwem licencjonowanych podmiotów i pod nadzorem Narodowej Agencji Kontroli i Nadzoru nad Uprawą i Przetwarzaniem Roślin Konopi na Cele Medyczne i Przemysłowe i Produkcją Jej Pochodnych”, głosił projekt ustawy.

Po przyjęciu ustawy w tym tygodniu, wydaje się, że niewiele się zmieniło. Sposób regulacji medycznego zastosowania konopi nadal nie jest jasny, ale rząd uważa, że zezwolenie na ograniczoną produkcję konopi może zwiększyć dochody fiskalne kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować