- Reklama -
Banner

68% Amerykanów popiera pełną legalizację marihuany

Według danych z sondażu Gallupa opublikowanego w poniedziałek, dwie trzecie Amerykanów (68%) popiera pełną legalizację marihuany. Jest to najwyższy poziom poparcia od czasu, gdy ponad 50 lat temu Gallup po raz pierwszy rozpoczął sondaże dotyczące legalizacji konopi indyjskich, chociaż nie jest to duży wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy pełną legalizację konopi popierało 66% ankietowanych.

„Od 2012 roku, kiedy Kolorado i Waszyngton stały się pierwszymi stanami, które zalegalizowały rekreacyjną marihuanę, następuje powolny napływ stanów, które poszły w ich ślady” – czytamy w raporcie. „W tym okresie poparcie Amerykanów dla legalizacji marihuany wzrosło o 20 punktów do rekordowego poziomu 68%.

Pomysł legalizacji marihuany cieszy się poparciem większości społeczeństwa od 2013 r. Ponadto dane Gallupa z początku tego roku pokazują, że 70% dorosłych w Stanach Zjednoczonych uważa palenie marihuany za moralnie dopuszczalne, co oznacza wzrost o pięć punktów procentowych w ciągu jednego roku.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych
gallup legalizacja marihuany

Sondaż wykazał poparcie zarówno kobiet, jak i mężczyzn z szerokiego wachlarza grup demograficznych. Większość respondentów ze wszystkich grup wiekowych, bez względu na poziomu wykształcenia i dochodów gospodarstw domowych opowiadała się za legalizacją.

Wyniki pokazują również silne poparcie ze strony wszystkich ideologii politycznych i przynależności partyjnej, przy czym w sumie 83% Demokratów, 72% niezależnych wyborców i 48% Republikanów twierdzi, że są za legalizacją marihuany.

W krajowych sondażach i przy urnie wyborczej amerykańska opinia publiczna wypowiadała się głośno i wyraźnie” – powiedział w komunikacie Erik Altieri, dyrektor wykonawczy organizacji ds. reformy prawa związanego z konopiami (NORML).

Przeważająca większość Amerykanów opowiada się za zakończeniem nieudanej polityki zakazu marihuany i zastąpieniem jej polityką opartej na legalizacji, regulacji, opodatkowaniu i publicznej edukacji. Urzędnicy – zarówno na szczeblu stanowym, jak i federalnym – powinni tego słuchać ”.

Sondaż przeprowadzono między 30 września a 15 października, na kilka tygodni przed tym, jak cztery kolejne stany zalegalizowały konopie indyjskie dla dorosłych. Jeśli obecne trendy się utrzymają, to w kolejnym sondażu poparcie dla legalizacji konopi indyjskich może być jeszcze wyższe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować