- Reklama -
Banner

62% Amerykanów popiera legalizację marihuany

Najnowsze badania przeprowadzone przez Pew Research Center wskazują, że ponad 6 na 10 Amerykanów chce legalnej marihuany. Poparcie dla legalizacji marihuany systematycznie rośnie już od niemal 30 lat i jest obecnie dwa razy większe, niż  w roku 2000.

Poparcie dla legalizacji marihuany w USA stale rośnieWszystko wskazuje na to, że 62% Amerykanów popiera legalizację, twierdzi Pew Research Center. Młodsze pokolenia były bardziej przychylne legalizacji (74%), Pokolenie X to (generacja osób urodzonych w latach 1965-1979) poparło legalizację w 63%, a pokolenie wyżu demograficznego w 54% poparło całkowitą legalizację.

Spośród osób urodzonych w latach 1928-1945 39% stwierdziło, że popiera legalizację. To mniej niż inne pokolenia, ale jest to znaczny wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim i prawie dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem 2000.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Inne grupy demograficzne, w których większość sprzeciwia się legalizacji, obejmują białych ewangelicznych protestantów (52% przeciwnych) i republikanów (51%). Wśród respondentów, którzy określili Hiszpanie, 50% stwierdziło, że są przeciwni legalizacji, podczas gdy 48% stwierdziło, że popierają to.

Prawie wszystkie grupy demograficzne popierają legalizację

Prawie wszystkie inne badane grupy demograficzne – w tym mężczyźni, kobiety, czarni, biali, katolicy, protestanci, osoby o niskich wartościach religijnych i osoby o różnym poziomie wykształcenia – wykazywały silne poparcie dla legalizacji.

Całkowite 62% poparcie jest tylko nieznacznie wyższe, niż 61% poparcie rok temu, w październiku 2017 r. Odsetek Amerykanów sprzeciwiających się legalizacji spadł o 3 punkty procentowe, spadając z 37% do 34%.

“Rosnąca większość Amerykanów jest gotowa zakończyć nieudaną politykę prohibicji marihuany i przejść dalej” – powiedział Steve Hawkins, dyrektor wykonawczy Marijuana Policy Project.

“Widzą stany regulujące marihuanę do celów medycznych i rekreacyjnych i uznają, że jest to o wiele bardziej skuteczne podejście. Przepisy, które traktują konsumentów konopi jak przestępców, stale tracą na popularności w USA “.

Wyborcy w czterech kolejnych stanach USA rozważą zalegalizowanie niektórych form marihuany w listopadowych wyborach. Michigan i Północna Dakota będą głosować za legalizacją do celów rekreacyjnych, podczas gdy Utah i Missouri będą głosować nad legalizacją do użytku medycznego.

Pew Research Center przeprowadziło ankietę wśród 1 754 osób dorosłych we wszystkich 50 stanach między 18 września a 24 września 2018 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować