57 kilogramów Hiszpańskiej marihuany nie trafi na Warszawski rynek [VIDEO]

Policjanci z Warszawy udaremnili przemyt 57 kilogramów marihuany pochodzącej z Hiszpanii. Marihuana przemycana w specjalnie przygotowanym schowku została zarekwirowana, a jej szacunkowa czarnorynkowa wartość oszacowano na 2.800.000zł.

Na trop 39-letniego Jacka K. i 54-letniego Ryszarda D. wpadli funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Otrzymali oni informację o planowanym przemycie marihuany z Hiszpanii. Miały być one przemycane w specjalnie do tego przygotowanych skrytkach.

Straż Graniczna Warszawa-Okęcie użyła specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu okazało się, że w podejrzanym baku znajduje się przemycana marihuana, a dokładnie 115 pakunków po 500 gramów.

“Narkotyki przewozili samochodem ciężarowym marki DAF w specjalnie skonstruowanych skrytkach w zbiorniku paliwa. Po jego demontażu znaleziono 115 toreb z suszem roślinnym o wadze około pół kilograma każdy. Jak ustalono, narkotyki miały trafić na warszawski rynek” – czytamy w TVN24.

Aby złapać przemytników, stołeczna policja zorganizowała zasadzkę. Tira z przemycanym towarem oraz dwóch mężczyzn zatrzymano w jednej z podwarszawskich miejscowości. Podejrzenia wzbudził jeden ze zbiorników paliwa.

Mężczyznom, którzy zorganizowali przemyt marihuany z Hiszpanii do Polski grozi co najmniej 3 lata pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu, a prokuratura zabezpieczyła na poczet przyszłych kar 60.000zł w gotówce oraz dwa samochody – Porsche i Renault.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35  Od: VaporShop
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179  Od: unikatowebonga
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699  Od: VapeFully
 • PAX 3 Vaporizer

  899  Od: VapeFully
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Od: VaporShop

Mogą Cię zainteresować