- Reklama -
Banner

50% Australijczyków popiera legalizację uprawy marihuany w domu

Wśród australijskich wyborców zauważa się rosnące poparcie dla dekryminalizacji konopi i legalizacji ich uprawy w domach do użytku osobistego. Nowe badanie wykazało, że 50% Australijczyków popiera legalizację hodowli konopi indyjskich w domach do użytku osobistego, 31% jest przeciwnych, a 19% niezdecydowanych.

Projekt ustawy przedstawiony parlamentowi Nowej Południowej Walii (NSW) proponuje legalizację uprawy do sześciu roślin konopi indyjskich w domu do użytku osobistego oraz dzielenie się roślinami z przyjaciółmi.

Badanie YouGov: Opinie Australijczyków

Dane YouGov, zebrane w grudniu od 1,555 uczestników, pokazują, że 50% Australijczyków popiera legalizację uprawy konopi indyjskich do użytku osobistego, 31% jest przeciwnych, a 19% nie ma wyrobionego zdania. Odkryto również, że 54% jest za dekryminalizacją konopi, 33% jest przeciwko, a 12% nie ma jednoznacznej opinii. Największe poparcie dla legalizacji notuje się wśród wyborców Partii Zielonych oraz ludzi poniżej 35 roku życia.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Młodsi Australijczycy są bardziej skłonni do poparcia legalizacji. Australijczycy w wieku 18-24 lata byli najbardziej skłonni do poparcia ustawy o uprawie, jak i dekryminalizacji konopi. 63% stwierdziło, że zagłosowałoby za pozwoleniem na uprawę do sześciu roślin konopi w domach. To wsparcie zmniejszało się wraz z wiekiem, z 54% osób w wieku 25-34 lata popierających, w porównaniu do 53% osób w wieku 25-49 lat, 46% osób w wieku 50-65 lat i 44% osób w wieku 65 lat i więcej.

Pomysł dekryminalizacji marihuany przyjął się w różnych grupach wiekowych. 66% osób w wieku 18-24 lat popierało dekryminalizację marihuany w ich stanie. Ten plan był jeszcze silniej wspierany przez osoby w wieku 25-34 lat – 67%. 63% osób w wieku 35-49 lat popierało propozycję, podobnie jak 54% osób w wieku 50-64 lat.

Osoby powyżej 65 roku życia były jedyną grupą wiekową, która nie poparłaby tej uchwały, z tylko 31% na korzyść, podczas gdy 55% było przeciwko.

Projekt Ustawy i Jego Skutki

W badaniu zapytano o opinie na temat projektu ustawy, który został przedstawiony parlamentom trzech australijskich stanów w ostatnim tygodniu 2023 roku. Projekt został wspólnie opracowany przez Partię Legalizacji Konopi, Partię Sprawiedliwości dla Zwierząt oraz Partię Zielonych.

Zgodnie z propozycją, mieszkańcy NSW mieliby prawo posiadać do 50g marihuany na własny użytek, uprawiać do sześciu roślin w domu i obdarowywać nimi przyjaciół i rodzinę, pod warunkiem nieprowadzenia sprzedaży.

Jeremy Buckingham, deputowany popierający legalizację, wyraził nadzieję, że reformy przyczynią się do zmniejszenia liczby ludności rdzennej “oskarżanej na podstawie przepisów dotyczących narkotyków, które uważane są za rasistowskie”.

Dane rządowe ujawniły, że ludność rdzenna jest 10 razy bardziej narażona na interakcje z policją w związku z konopiami niż osoby niebędące rdzennymi mieszkańcami. W latach 2020-2022 policja zatrzymała 54,174 osób posiadających konopie, z czego 19,232 to rdzenni mieszkańcy.

Wnioski z Badania YouGov

Amir Daftari, Dyrektor ds. Sondaży w YouGov, stwierdził, że wyniki badania pokazują, iż większość australijskich wyborców popiera obie propozycje, a poparcie jest spójne w różnych stanach i grupach wiekowych.

Dyrektor ds. Sondaży w YouGov, Amir Daftari, powiedział: „To badanie eksperymentalne pokazuje, że większość australijskich wyborców popiera obie propozycje; dekryminalizację marihuany do użytku osobistego na poziomie 54%, i legalizację uprawy marihuany do użytku osobistego na poziomie 50%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 

Mogą Cię zainteresować