- Reklama -
Banner

4 dolary za gram legalnej marihuany – ceny w stanie Oregon spadły do minimum

Cena legalnej marihuany w Oregonie spadła do rekordowego minimum, a teraz może być najniższa w całych Stanach Zjednoczonych. Chociaż tania marihuana to świetna wiadomość dla klientów, to fatalna wiadomość dla całej branży konopnej w tym stanie.

Według danych sprzedażowych z zeszłego miesiąca opublikowanych przez Oregon Liquor and Cannabis Commission (OLCC), średnia cena za gram legalnej marihuany spadła do nowego minimum w wysokości 4 USD za gram.

To 16% spadek w stosunku do lutego 2022 roku. Ceny hurtowe spadły jeszcze niżej, osiągając rekordowe minimum w wysokości 550 USD za funt (1,21 USD za gram) w grudniu 2022 roku. Ostatnio ceny te wzrosły do 599 USD za funt (~450g), ale to wciąż spadek o 25% w porównaniu z zeszłym rokiem, który był już rekordowo niski.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Według ostatniego raportu rocznego OLCC, rynek marihuany rekreacyjnej w Oregonie jest w najtrudniejszej sytuacji gospodarczej od początku programu w 2016 roku“, pisze OLCC. “Niskie ceny dla konsumentów zmuszają firmy do działania przy niskich marżach i pod dużą presją.”

Spadające ceny utrudniają wypłacenie hodowcom należności za sprzedany towar. Hodowcy zareagowali zmniejszeniem ilości uprawy, ale stan wciąż posiada ogromny zapas marihuany z rekordowych zbiorów w 2021 i 2022 roku. Ten zapas będzie nadal wpływał na ceny hurtowe, dopóki nie zostanie wyprzedany lub nie zgnije w magazynach.

Mamy rekordową ilość zaległych należności od detalicznych sklepów, które nam są dłużne“, powiedział Mason Walker, dyrektor generalny licencjonowanego hodowcy konopi East Fork Cultivars, dla OregonLive. “To się dzieje w całej branży. Powoduje to problem w całym łańcuchu dostaw… To nie jest zupełnie zepsuty rynek, ale stanowi wyzwanie.”

Biznes konopny w stanie Oregon boryka się z problemami nadprodukcji od 2018 roku, kiedy to rolnicy zaczęli uprawiać trzy razy więcej marihuany, niż mieszkańcy Oregonu byli w stanie skonsumować. W odpowiedzi na to regulatorzy wprowadzili surowsze zasady i nawet całkowicie zamrożono produkcję konopi w 2019 roku.

To pomogło w rozwiązaniu sytuacji do pewnego stopnia, ale pojawienie się pandemii w 2020 roku skutkowało wzrostem popytu na legalną marihuanę. Producentom udało się zaspokoić ten popyt, uprawiając jeszcze więcej konopi, ale sprzedaż ponownie zaczęła spadać, gdy ludzie zaczęli wracać do pracy w 2021 roku.

Zdaniem regulatorów stanowych, legalny handel międzystanowy konopiami byłby najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów z nadprodukcją. W 2019 roku stan uchwalił prawo, które technicznie umożliwia firmom konopnym z Oregonu eksport swoich produktów do innych stanów. Niestety, prawo federalne nadal zabrania wszelkiego handlu i wysyłki konopi między stanami, co blokuje stan w realizacji swoich planów eksportowych. Zatem dopóki nie zmieni się federalne prawo, producenci z Oregonu są zmuszeni do akceptowania niskich cen, sprzedaży swojej marihuany na czarnym rynku lub całkowitego wyjścia z biznesu.

Rynek konopi rekreacyjnych w Oregonie okazał się odporny, ale dopóki sytuacja prawna się nie zmieni, dwa podstawowe fakty pozostaną niezmienione: podaż w stanie jest nieograniczona, podczas gdy popyt w stanie może tylko rosnąć do pewnego poziomu” – wyjaśnia raprot OLCC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować