- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaAktualnościKryminalne11-letni uczeń zawieszony za liść, który nie był marihuaną

11-letni uczeń zawieszony za liść, który nie był marihuaną

11-letni uczeń został zawieszony w prawach uczniach na okres jednego roku za to, że nauczyciel znalazł w jego plecaku liść, który wyglądał podobnie do liścia marihuany.

Jedenastolatek jest utalentowanym uczniem, który uczęszcza to gimnazjum w stanie Wirginia. Przez ostatni rok musiał brać udział w nauczaniu indywidualnym. Został on oceniony przez psychiatrę jakoby miał mieć problem z nadużywaniem tej substancji, i został oskarżony o posiadanie marihuany w sądzie dla nieletnich.

Niewinnie oskarżony dzieciak cierpi teraz na depresję i ataki paniki. Jak twierdzi jego matka, obawia się on o swoje dalsze losy i, że nigdy nie dostanie się na studia.

Jaki jest problem? Liść znaleziony w plecaku ucznia nie był tym liściem, o który chodziło. Trzykrotne testy przeprowadzone na liściu wykazały, że nie była to marihuana.

Jak twierdzi prawnik szkoły, Jim Guynn – “jest to standardowa polityka”. W 2011 roku, cztery nastolatki przyniosły do szkoły torebkę wypełnioną oregano. Szybkie przeszukanie Google pokazuje, że takie przypadki mają miejsce również w innych krajach.

Nie ma znaczenia, czy uczeń lub uczennica przynosi prawdziwy liść marihuany do szkoły. Jeśli przypomina on coś, co wygląda jak ten liść (np. klon, kasztanowiec, okra), a określa to marihuaną nawet dla żartu, to inny dzieciak może myśleć, że rzeczywiście jest to narkotyk, a to może być podstawą do wydalenia.

Dzieci, szczególnie w tym wieku często żartują. Kiedy byliśmy w szkole, wielu z naszych znajomych rozsypywało cukier układając kreski wyglądające jak kokaina, jednak nie sądzę, że któryś z nich był na tyle głupi aby go wciągnąć. Palenie paluszków i słomek z siana też było modne.

“Szkoda, że szkoła w Bedford wyrządziła chłopakowi większe szkody, niż mogłoby spowodować zjedzenie liścia marihuany, albo nawet spalenie go, albo nawet spalenie kilkunastu liści” – jak podaje Washington Post.

 

Żeby była jasność – Tak nie wygląda liść marihuany:

marihuana-czy-kasztanowiec

Tak też nie:

Okra - liść

Ale wygląda on tak:

Liść marihuany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

22-latek z Gdyni chciał sprzedać marihuanę policjantom. Pomylił ich ze swoimi klientami

Policjanci, w trakcie prowadzenia swoich działań, muszą być gotowi na różne scenariusze oraz niespodziewane...

Chińska policja zwerbowała oddział wiewiórek do szukania narkotyków

Chińskie miasto wzmocniło swoje siły policyjne o nowy oddział wiewiórek węszących narkotyki. Brygada psów policyjnych...

Lublin: Na widok policji połknął marihuanę i zaczął się krztusić. Niezbędny był zabieg

28-letni mężczyzna z Lublina na widok patrolu policji próbował połknąć niewielką ilość marihuany, po...

Mężczyzna stworzył “fabrykę marihuany” po zdiagnozowaniu białaczki. Jest porównywany do Waltera White’a z Breaking Bad

Mężczyzna, u którego zdiagnozowano białaczkę, jest porównywany do Waltera White'a z Breaking Bad po...