- Reklama -
Banner

11-letni uczeń zawieszony za liść, który nie był marihuaną

11-letni uczeń został zawieszony w prawach uczniach na okres jednego roku za to, że nauczyciel znalazł w jego plecaku liść, który wyglądał podobnie do liścia marihuany.

Jedenastolatek jest utalentowanym uczniem, który uczęszcza to gimnazjum w stanie Wirginia. Przez ostatni rok musiał brać udział w nauczaniu indywidualnym. Został on oceniony przez psychiatrę jakoby miał mieć problem z nadużywaniem tej substancji, i został oskarżony o posiadanie marihuany w sądzie dla nieletnich.

Niewinnie oskarżony dzieciak cierpi teraz na depresję i ataki paniki. Jak twierdzi jego matka, obawia się on o swoje dalsze losy i, że nigdy nie dostanie się na studia.

Jaki jest problem? Liść znaleziony w plecaku ucznia nie był tym liściem, o który chodziło. Trzykrotne testy przeprowadzone na liściu wykazały, że nie była to marihuana.

Jak twierdzi prawnik szkoły, Jim Guynn – “jest to standardowa polityka”. W 2011 roku, cztery nastolatki przyniosły do szkoły torebkę wypełnioną oregano. Szybkie przeszukanie Google pokazuje, że takie przypadki mają miejsce również w innych krajach.

Nie ma znaczenia, czy uczeń lub uczennica przynosi prawdziwy liść marihuany do szkoły. Jeśli przypomina on coś, co wygląda jak ten liść (np. klon, kasztanowiec, okra), a określa to marihuaną nawet dla żartu, to inny dzieciak może myśleć, że rzeczywiście jest to narkotyk, a to może być podstawą do wydalenia.

Dzieci, szczególnie w tym wieku często żartują. Kiedy byliśmy w szkole, wielu z naszych znajomych rozsypywało cukier układając kreski wyglądające jak kokaina, jednak nie sądzę, że któryś z nich był na tyle głupi aby go wciągnąć. Palenie paluszków i słomek z siana też było modne.

“Szkoda, że szkoła w Bedford wyrządziła chłopakowi większe szkody, niż mogłoby spowodować zjedzenie liścia marihuany, albo nawet spalenie go, albo nawet spalenie kilkunastu liści” – jak podaje Washington Post.

 

Żeby była jasność – Tak nie wygląda liść marihuany:

marihuana-czy-kasztanowiec

Tak też nie:

Okra - liść

Ale wygląda on tak:

Liść marihuany

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować