- Reklama -
Banner

11-letni uczeń zawieszony za liść, który nie był marihuaną

11-letni uczeń został zawieszony w prawach uczniach na okres jednego roku za to, że nauczyciel znalazł w jego plecaku liść, który wyglądał podobnie do liścia marihuany.

Jedenastolatek jest utalentowanym uczniem, który uczęszcza to gimnazjum w stanie Wirginia. Przez ostatni rok musiał brać udział w nauczaniu indywidualnym. Został on oceniony przez psychiatrę jakoby miał mieć problem z nadużywaniem tej substancji, i został oskarżony o posiadanie marihuany w sądzie dla nieletnich.

Niewinnie oskarżony dzieciak cierpi teraz na depresję i ataki paniki. Jak twierdzi jego matka, obawia się on o swoje dalsze losy i, że nigdy nie dostanie się na studia.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jaki jest problem? Liść znaleziony w plecaku ucznia nie był tym liściem, o który chodziło. Trzykrotne testy przeprowadzone na liściu wykazały, że nie była to marihuana.

Jak twierdzi prawnik szkoły, Jim Guynn – “jest to standardowa polityka”. W 2011 roku, cztery nastolatki przyniosły do szkoły torebkę wypełnioną oregano. Szybkie przeszukanie Google pokazuje, że takie przypadki mają miejsce również w innych krajach.

Nie ma znaczenia, czy uczeń lub uczennica przynosi prawdziwy liść marihuany do szkoły. Jeśli przypomina on coś, co wygląda jak ten liść (np. klon, kasztanowiec, okra), a określa to marihuaną nawet dla żartu, to inny dzieciak może myśleć, że rzeczywiście jest to narkotyk, a to może być podstawą do wydalenia.

Dzieci, szczególnie w tym wieku często żartują. Kiedy byliśmy w szkole, wielu z naszych znajomych rozsypywało cukier układając kreski wyglądające jak kokaina, jednak nie sądzę, że któryś z nich był na tyle głupi aby go wciągnąć. Palenie paluszków i słomek z siana też było modne.

“Szkoda, że szkoła w Bedford wyrządziła chłopakowi większe szkody, niż mogłoby spowodować zjedzenie liścia marihuany, albo nawet spalenie go, albo nawet spalenie kilkunastu liści” – jak podaje Washington Post.

 

Żeby była jasność – Tak nie wygląda liść marihuany:

marihuana-czy-kasztanowiec

Tak też nie:

Okra - liść

Ale wygląda on tak:

Liść marihuany

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować