- Reklama -
Banner

10 powodów dlaczego marihuana jest lepsza niż alkohol

Jeszcze całkiem niedawno Narodowy Instytut Nadużywania Narkotyków podniósł brwi ze zdziwienia po tym, jak Federalna Agencja ds. Narkotyków przyznała, że alkohol jest mniej toksyczny niż marihuana, co spowodowało atak śmiechu palaczy, którzy już wiedzą, że marihuana jest 114 razy bardziej bezpieczna niż alkohol. Postanowiliśmy wymienić tylko 10 powodów, dlaczego zioło wygrywa z alkoholem:

1. Marihuana regeneruje komórki mózgowe uszkodzone przez picie alkoholu

Nawet jeśli nie jesteś tego świadom, to musisz wiedzieć, że alkohol ma gorszy wpływ na mózg niż marihuana. Marihuana może rzeczywiście zapobiegać zmianom w mózgu spowodowanych alkoholem i regenerować uszkodzone komórki mózgowe, jak również może skutecznie leczyć depresję.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

2. Marihuana może pomóc w leczeniu nowotworów spowodowanych przez alkohol

Spożywanie alkoholu jest rakotwórcze i przyczynia się min. do raka, mózgu, szyi, piersi, wątroby, przełyku i jelita grubego. W rzeczywistości ponad 19500 zgonów spowodowanych rakiem zostało uznanych jako zgony spowodowane alkoholem. Konopie okazały się pomocne w leczeniu raka i jego objawów.

3. Alkohol powoduje agresję

Alkohol może być pretekstem do agresji lub bezpośrednio ją powoduje i częściej niż jakakolwiek używka promuje zachowania agresywne. Ludzie świadomi właściwości marihuany wiedzą, że nie powoduje ona agresji ale pomaga się zrelaksować.

4. Alkoholizm jest bardzo niebezpieczny

Alkoholizm jest problemem międzynarodowym i może on doprowadzić do śmierci lub trwałego uszkodzenia mózgu. Uzależnienie od marihuany istnieje, lecz jest mniej szkodliwe, i słabsze niż uzależnienie od innych substancji. Można je porównać z uzależnieniem od cukru.

5. Tylko jeden z nich zabija ludzi. Zgadnij, który z nich.

Pierwsze cztery punkty podkreślają śmiertelność alkoholu, ale nie mówią całej prawdy. Nadużywanie alkoholu zabija 2,5 mln ludzi rocznie na całym świecie. Liczba zgonów odnotowanych z powodu marihuany wynosi całe zero.

6. Alkohol utrudnia wzrost mięśni

Alkohol może zapobiec rozrostowi mięśni na wiele sposobów, łącznie ze spadkiem poziomu testosteronu i utrudnionej regeneracji spowodowanej przerywanym snem. Zioło nie wpływa bezpośrednio na wzrost mięśni.

7. Jeden z nich ma właściwości medyczne

Marihuana ma długą listę zatwierdzonych i opatentowanych właściwości medycznych, a lista ta nadal rośnie. Jedyną zdolnością alkoholu jest zdolność wina do obniżenia ciśnienia krwi, ale nie ma żadnego innego pozytywnego wpływu na zdrowie człowieka.

8. W porównaniu do marihuany, seks po alkoholu jest niechlujny

Alkohol zmniejsza zdolność do postrzegania bodźców. To może być dobre, kiedy jesteś na imprezie i jest Ci wszystko jedno. Jednak zamiast alkoholu przed seksem spróbuj marihuany. Nawet lekarze mówią, że trawka zwiększa czułość i może poprawić seks.

9. Długotrwałe nadużywanie alkoholu może Cię zabić

Długotrwałe używanie alkoholu może prowadzić do niewydolności wątroby lub innych sytuacji, które zagrażają życiu. Efekty stosowania marihuany przez całe życie wciąż nie są do końca zbadane, jednak potencjalnie nie zwiększa ona prawdopodobieństwa zachorowania na śmiertelne choroby spowodowane przez alkohol.

10. Pijani podejmują złe decyzje, upaleni podejmują decyzje powoli

Alkohol prowadzi do podejmowania ryzykownych decyzji. To może być czasem zabawne, ale czasem też niebezpieczne. Naukowcy nie zrozumieli jeszcze w pełni wpływu marihuany na podejmowanie decyzji, ale badania pokazują, że palacze w mniejszym lub większym stopniu dochodzą do tych samych wniosków co trzeźwe osoby. Oni po prostu chcą głębiej przemyśleć sprawę.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować