- Reklama -
Banner

Związek między legalizacją marihuany a jej użyciem wśród młodzieży

Narodowe Biuro Badań Ekonomicznych w Massachusetts badało związek między legalizacją medycznej marihuany i użytkowaniem marihuany wśród nastolatków.

Ich główne odkrycie? Legalizacja marihuany nie ma wpływu na używanie jej wśród nastolatków.

“Ogłoszone przez naukowców wyniki są niezgodne z hipotezą, że legalizacja prowadzi do zwiększonego wykorzystania marihuany przez nastolatków.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

NEBR wskazuje, że marihuana może prowadzić do problemów zdrowotnych u młodzieży oraz, że może być furtką do twardych narkotyków, jednak dodają, że “poprzednio były tylko dwa badania” które badały związek między legalną marihuaną a jej użyciem wśród nieletnich.

Badacze także zastanawiali się, czy zmiany w polityce narkotykowej wpływają na używanie marihuany. Okazało się, że surowsze egzekwowanie przepisów i kary za stosowanie marihuany doprowadzają do zmniejszenia użycia wśród osób dorosłych. To samo badanie wykazało, że ostrzejsze egzekwowanie kar doprowadziło do spadku wykorzystania wśród osób młodszych niż 21 lat.


Analiza przeprowadzonych badań popiera hipotezę, że legalizacja marihuany nie prowadzi do zwiększonego użycia wśród osób w wieku 12 do 17 lat.

Czy legalizacja marihuany będzie mieć negatywny wpływ na młodzież? Tą kwestie na pewno trzeba zbadać dokładniej. To badanie pomogło przynajmniej rzucić pozytywne światło na przyszłą możliwość legalizacji.

Ten fakt wydaje się jasny. Legalizacja marihuany nie zachęca dzieci do jej palenia.

Jak widać w takich krajach jak Portugalia i Holandia, po dekryminalizacji i legalizacji narkotyków i marihuany, korzystanie i uzależnienie od nich spadło.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować