- Reklama -
Banner

Zielone złoto Kanady: Legalna marihuana przynosi 60 milionów dolarów dla Ministerstwa Zdrowia

W wyniku legalizacji marihuany w Kanadzie, Health Canada, federalna agencja zdrowia odpowiedzialna za licencje produkcji konopi, odnotowała znaczący wzrost wpływów finansowych. Zgodnie z najnowszym raportem, opłaty związane z konopiami przyniosły ponad 60 milionów dolarów dochodu w ciągu ostatniego roku, co stanowi mniej niż połowę całkowitych kosztów operacyjnych agencji, wynoszących niemal 124 miliony dolarów.

Różne rodzaje opłat aplikacyjnych od producentów konopi, w tym opłaty w wysokości 1 765 dolarów za licencję mikro lub szkółkarską oraz 3 527 dolarów za licencję standardową lub wyłącznie medyczną, przyniosły łącznie 410 180 dolarów. Ponadto, producenci konopi muszą płacić opłatę bazującą na części przychodów, co przyczyniło się do generowania dodatkowych 55 894 055 dolarów na koszty operacyjne agencji Health Canada.

Regulacje i ograniczenia sprzedaży marihuany

Obowiązujące opłaty za pozyskanie licencji i pozwoleń na działalność związaną z marihuaną mają kluczowe znaczenie dla utrzymania regulacji i nadzoru nad rynkiem. Opłata za pozwolenie na import lub eksport marihuany wynosi 658 dolarów i przyniosła 946 464 dolarów dochodu.

Zaplanowane na kwiecień 2024 roku podwyżki opłat za licencje mają na celu dalsze wsparcie działań regulacyjnych i kontrolnych Health Canada. Opłata za licencję mikro lub szkółkarską wzrośnie do 1 969 dolarów, a za licencję standardową lub wyłącznie medyczną do 3 933 dolarów.

Wpływ legalizacji na społeczeństwo i zdrowie

Legalizacja marihuany w Kanadzie miała również wpływ na społeczeństwo i zdrowie publiczne. Oprócz korzyści finansowych dla rządu, dostępność i regulacje dotyczące konsumpcji marihuany w Kanadzie są ściśle monitorowane, aby zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie obywateli.

Uzyskanie licencji na uprawę medycznej marihuany oraz jej zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń jest istotnym aspektem regulacji w Kanadzie. Uprawa i sprzedaż marihuany do celów medycznych muszą spełniać określone standardy, aby zapewnić jakość i skuteczność produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 

Mogą Cię zainteresować