- Reklama -
Banner

Wyborcy w Kolorado zalegalizowali posiadanie i używanie psychodelików

We wtorek wyborcy w Kolorado zatwierdzili w głosowaniu inicjatywę zalegalizowania niektórych psychodelików i stworzenia psylocybinowych „centrów leczenia”. Propozycja uzyskała około 51% poparcia, a za jej wprowadzeniem zagłosowało 2 010 063 osób.

Ponad cztery lata po tym, jak Denver stało się pierwszym amerykańskim miastem, które zdekryminalizowało grzyby psylocybinowe, stan Kolorado zalegalizował teraz posiadanie niewielkich ilości psychodelików, podążając za przykładem Oregonu, który utworzył licencjonowane obiekty, w których ludzie umawiają się na spotkania w celu spożywania psychodelików pod okiem doświadczonych terapeutów.

Propozycja 122 legalizuje psilocybinę i psylocynę, dwa związki znajdujące się w „magicznych grzybach”, do stosowania w warunkach terapeutycznych i toruje drogę do ustanowienia „centrów uzdrawiania”, gdzie dorośli w wieku 21 lat i starsi mogą stosować substancje pod nadzorem licencjonowanych profesjonalistów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Dodatkowo, propozycja 122 dekryminalizuje posiadanie, używanie, uprawę i dzielenie się psilocybiną, ibogainą, meskaliną , DMT i psylocyną, które będą legalne dla dorosłych powyżej 21 roku życia, ale dopiero od 2026 roku. Do tego czasu tylko psilocybina i psylocyna będą dopuszczone do użytku terapeutycznego w licencjonowanych ośrodkach leczniczych.

To naprawdę historyczny moment. Wyborcy w Kolorado dostrzegli korzyści płynące z regulowanego dostępu do naturalnych leków, w tym psylocybiny, dzięki czemu osoby z PTSD, depresją, lękiem i innymi problemami ze zdrowiem psychicznym będą mogli się leczyć” – powiedzieli w prasie Kevin Matthews i Veronica Lightening Horse Perez. – pomysłodawcy inicjatywy.

Propozycja 122 daje Departamentowi Agencji Regulacyjnych (DORA) czas do stycznia 2024 r. na opracowanie kryteriów licencyjnych dla ośrodków leczenia psychedelikami. Do połowy 2026 DORA może zdecydować się na rozszerzenie listy legalnych psychedelików o ibogainę, meskalinę i DMT.

Po raz kolejny Kolorado zalegalizowało substancje, które są nielegalne w świetle prawa federalnego. Grzyby i substancje psychodeliczne stały się nielegalne w USA w 1970 roku na mocy Ustawy o Substancjach Kontrolowanych. Kolorado jako pierwsze zalegalizowało marihuanę prawie 10 lat temu i jako drugi stan po Oregonie zalegalizowało psychodeliki.

Psychodeliki, które często są stosowane w leczeniu lęków i depresji, są teraz pozyskiwane od znajomych, którzy je hodują lub od „przewodników podróży”, którzy zasiadają z klientami podczas psychodelicznego doświadczenia, a następnie towarzyszą im podczas podróży.

Regulowany dostęp do psylocybiny w Kolorado będzie dostępny pod koniec 2024 roku. Następnie do czerwca 2026, stanowy Departament Agencji Regulacyjnych może rozszerzyć dostęp do innych roślin psychodelicznych.

Gubernator stanu Kolorado Jared Polis, który wcześniej wyrażał poparcie dla dekryminalizacji psychodelików, powiedział w zeszłym miesiącu, że nie jest zdecydowany, jak zagłosuje nad tą propozycją .

Niektórzy zwolennicy reformy psychodelików sprzeciwiali się tej inicjatywie, w tym niektórzy aktywiści, którzy forsowali alternatywną propozycję, która ostatecznie nie przeszła do głosowania. Aktywiści ci argumentowali, że inicjatywa nakłada zbyt wiele regulacji dla substancji psychodelicznych i przyniesie korzyści korporacjom, które chcą świadczyć usługi leczenia psychodelicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować