- Reklama -
Banner

Więźniowie w Kalifornii mogą teraz legalnie posiadać do 28g marihuany

Więźniowie w Kalifornii mogą teraz legalnie posiadać marihuanę w swoich celach, ale nie mogą jej używać – orzekł stanowy sąd apelacyjny.

Trzech sędziów w ubiegły wtorek uchyliło wyroki skazujące dla pięciu więźniów w Sacramento, którzy w swoich celach posiadali marihuanę.

Kodeks karny w Kalifornii kryminalizuje palenie i spożywanie konopi w więzieniu, ale kryminalizacja nie dotyczy posiadania, napisał sędzia Vance Raye.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Przed wydaniem orzeczenia więźniowie mogli usłyszeć wyrok dodatkowych ośmiu lat za kratkami za posiadanie marihuany, które doliczone zostałyby do aktualnego wyroku.

Kalifornijscy wyborcy w 2016 roku zalegalizowali posiadanie do 28g marihuany do celów rekreacyjnych, bez wyjątku dla osób przebywających w zakładach karnych.

Sąd przytoczył wytyczne ustawy o legalizacji, stwierdzając, że „posiadanie do uncji (28g) marihuany w więzieniu nie jest już przestępstwem”, dodając, że „palenie lub spożywanie konopi w więzieniu pozostaje przestępstwem”.

Posiadanie marihuany powinno nadal być uważane za naruszenie przepisów więziennych – jak posiadanie telefonów komórkowych lub alkoholu – twierdził prokurator generalny Xavier Becerra.

Sędziowie odrzucili również argument Becerry, który sugerował, że posiadanie marihuany stanowi dodatkowy stres dla personelu więziennego.

„Chcemy jasno powiedzieć, że używanie narkotyków i sprzedaż w więzieniach państwowych jest zabroniona” – powiedziała rzeczniczka Departamentu Resocjalizacji (CDCR) – Vicky Waters.

„CDCR zobowiązuje się do zapewnienia bezpiecznego i odpowiedzialnego środowiska zarówno dla więźniów, jak i personelu, a my chcemy ocenić tę decyzję z myślą o utrzymaniu zdrowia i bezpieczeństwa w naszych instytucjach” – dodała.

Biuro prokuratora Becerry musi zdecydować, czy odwołać się od decyzji do Sądu Najwyższego w Kalifornii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 

Mogą Cię zainteresować