- Reklama -
Banner

Więźniowie w Kalifornii mogą teraz legalnie posiadać do 28g marihuany

Więźniowie w Kalifornii mogą teraz legalnie posiadać marihuanę w swoich celach, ale nie mogą jej używać – orzekł stanowy sąd apelacyjny.

Trzech sędziów w ubiegły wtorek uchyliło wyroki skazujące dla pięciu więźniów w Sacramento, którzy w swoich celach posiadali marihuanę.

Kodeks karny w Kalifornii kryminalizuje palenie i spożywanie konopi w więzieniu, ale kryminalizacja nie dotyczy posiadania, napisał sędzia Vance Raye.

Przed wydaniem orzeczenia więźniowie mogli usłyszeć wyrok dodatkowych ośmiu lat za kratkami za posiadanie marihuany, które doliczone zostałyby do aktualnego wyroku.

Kalifornijscy wyborcy w 2016 roku zalegalizowali posiadanie do 28g marihuany do celów rekreacyjnych, bez wyjątku dla osób przebywających w zakładach karnych.

Sąd przytoczył wytyczne ustawy o legalizacji, stwierdzając, że „posiadanie do uncji (28g) marihuany w więzieniu nie jest już przestępstwem”, dodając, że „palenie lub spożywanie konopi w więzieniu pozostaje przestępstwem”.

Posiadanie marihuany powinno nadal być uważane za naruszenie przepisów więziennych – jak posiadanie telefonów komórkowych lub alkoholu – twierdził prokurator generalny Xavier Becerra.

Sędziowie odrzucili również argument Becerry, który sugerował, że posiadanie marihuany stanowi dodatkowy stres dla personelu więziennego.

„Chcemy jasno powiedzieć, że używanie narkotyków i sprzedaż w więzieniach państwowych jest zabroniona” – powiedziała rzeczniczka Departamentu Resocjalizacji (CDCR) – Vicky Waters.

„CDCR zobowiązuje się do zapewnienia bezpiecznego i odpowiedzialnego środowiska zarówno dla więźniów, jak i personelu, a my chcemy ocenić tę decyzję z myślą o utrzymaniu zdrowia i bezpieczeństwa w naszych instytucjach” – dodała.

Biuro prokuratora Becerry musi zdecydować, czy odwołać się od decyzji do Sądu Najwyższego w Kalifornii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować