- Reklama -
Banner

Waszyngton zwróci 100 milionów dolarów osobom skazanym za posiadanie marihuany

WASZYNGTON: Urzędnicy państwowi zamierzają rozpocząć proces zwrotu pieniędzy setkom tysięcy mieszkańców z wcześniejszymi wyrokami za posiadanie marihuany i innych substancji kontrolowanych.

W 2021 roku Sąd Najwyższy w stanie Waszyngton uznał, że ustawy penalizujące posiadanie narkotyków były niekonstytucyjne i nieważne. W wyniku tego orzeczenia, znanego jako “State v. Blake”, wszelkie wyroki związane z posiadaniem marihuany kwalifikują się do unieważnienia i usunięcia z rejestru kryminalnego, a wszelkie związane z tym koszty kwalifikują się do zwrotu.

Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym 31 lipca przez Biuro Administracyjne Sądów, “wyrok w sprawie State v. Blake dotyczy szacunkowo ponad 200 000 zarzutów posiadania narkotyków na mocy prawa karnego, które sięgają lat 70-tych, oraz dodatkowo szacunkowe 125 000 wyroków za posiadanie marihuany kwalifikujących się do unieważnienia.”

Urzędnicy stanowi zarezerwowali niemal 100 milionów dolarów na zwrot grzywien, kosztów sądowych i opłat sądowych związanych z tymi wcześniejszymi wyrokami, i uruchomili portal internetowy, gdzie osoby spełniające warunki mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Celem nowej strony internetowej jest stworzenie procesu, który jest łatwy do zrozumienia i zapewni szybką odpowiedź dla osób ubiegających się o zwrot pieniędzy“, powiedziała Sharon Swanson, menedżer Biura Administracyjnego Sądów. “Obywatele będą mogli wyszukać swoje sprawy wpisując swoje imię i nazwisko lub numer sprawy.”

Na stronie głównej witryny czytamy: “Jeżeli posiadasz zapis kryminalny związany z orzeczeniem Blake, musisz najpierw unieważnić wyrok i ustalić uprawnienia do zwrotu przez sąd lub sądy okręgowe stanu Waszyngton, w których byłeś skazany. Po unieważnieniu skazania i odnalezieniu swojego zapisu online, jesteś gotowy do złożenia wniosku o zwrot poniesionych kosztów online lub pocztą.”

W 2019 roku demokratyczny gubernator Jay Inslee podpisał ustawę mówiącą: “Każda osoba skazana za posiadanie marihuany na mocy prawa karnego, która była w wieku 21 lat lub starsza w chwili przestępstwa, może ubiegać się do sądu o unieważnienie zapisu skazania za przestępstwo. […] Jeżeli wnioskodawca kwalifikuje się na mocy tego podrozdziału, sąd unieważnia zapis skazania.” Waszyngton zalegalizował posiadanie marihuany dla dorosłych w 2012 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować