- Reklama -
Banner

Waszyngton zwróci 100 milionów dolarów osobom skazanym za posiadanie marihuany

WASZYNGTON: Urzędnicy państwowi zamierzają rozpocząć proces zwrotu pieniędzy setkom tysięcy mieszkańców z wcześniejszymi wyrokami za posiadanie marihuany i innych substancji kontrolowanych.

W 2021 roku Sąd Najwyższy w stanie Waszyngton uznał, że ustawy penalizujące posiadanie narkotyków były niekonstytucyjne i nieważne. W wyniku tego orzeczenia, znanego jako “State v. Blake”, wszelkie wyroki związane z posiadaniem marihuany kwalifikują się do unieważnienia i usunięcia z rejestru kryminalnego, a wszelkie związane z tym koszty kwalifikują się do zwrotu.

Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym 31 lipca przez Biuro Administracyjne Sądów, “wyrok w sprawie State v. Blake dotyczy szacunkowo ponad 200 000 zarzutów posiadania narkotyków na mocy prawa karnego, które sięgają lat 70-tych, oraz dodatkowo szacunkowe 125 000 wyroków za posiadanie marihuany kwalifikujących się do unieważnienia.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Urzędnicy stanowi zarezerwowali niemal 100 milionów dolarów na zwrot grzywien, kosztów sądowych i opłat sądowych związanych z tymi wcześniejszymi wyrokami, i uruchomili portal internetowy, gdzie osoby spełniające warunki mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Celem nowej strony internetowej jest stworzenie procesu, który jest łatwy do zrozumienia i zapewni szybką odpowiedź dla osób ubiegających się o zwrot pieniędzy“, powiedziała Sharon Swanson, menedżer Biura Administracyjnego Sądów. “Obywatele będą mogli wyszukać swoje sprawy wpisując swoje imię i nazwisko lub numer sprawy.”

Na stronie głównej witryny czytamy: “Jeżeli posiadasz zapis kryminalny związany z orzeczeniem Blake, musisz najpierw unieważnić wyrok i ustalić uprawnienia do zwrotu przez sąd lub sądy okręgowe stanu Waszyngton, w których byłeś skazany. Po unieważnieniu skazania i odnalezieniu swojego zapisu online, jesteś gotowy do złożenia wniosku o zwrot poniesionych kosztów online lub pocztą.”

W 2019 roku demokratyczny gubernator Jay Inslee podpisał ustawę mówiącą: “Każda osoba skazana za posiadanie marihuany na mocy prawa karnego, która była w wieku 21 lat lub starsza w chwili przestępstwa, może ubiegać się do sądu o unieważnienie zapisu skazania za przestępstwo. […] Jeżeli wnioskodawca kwalifikuje się na mocy tego podrozdziału, sąd unieważnia zapis skazania.” Waszyngton zalegalizował posiadanie marihuany dla dorosłych w 2012 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować