Strona główna Aktualności Waszyngton obniża kary za palenie marihuany w miejscach publicznych do 25 dolarów

Waszyngton obniża kary za palenie marihuany w miejscach publicznych do 25 dolarów

0
Waszyngton obniża kary za palenie marihuany w miejscach publicznych do 25 dolarów

WASZYNGTON – cztery lata po tym, jak mieszkańcy stolicy USA zagłosowali za legalizacją konopi indyjskich do celów osobistych, osoby złapane na publicznym paleniu marihuany w Waszyngtonie, otrzymają teraz mandat w wysokości 25$ i nie zostaną aresztowani.

Washington Post informuje, że burmistrz Muriel Bowser i szef policji w Metropolii, Peter Newsham, ogłosili zmianę polityki Dystryktu Kolumbii 21 września 2018 r., która weszła w życie natychmiast.

Policja w Waszyngtonie miała już możliwość rezygnacji z aresztowań za publiczne palenie marihuany, jednak nowe prawo nakazuje wystawianie mandatu, aby funkcjonariusze mogli zająć się poważniejszymi przestępstwami.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Osoby, które kwalifikują się do otrzymania mandatu, muszą udać się na posterunek policji w ciągu 15 dni i zapłacić grzywnę w wysokości 25 USD lub udać się do sądu.

Osoby pełnoletnie w Washington, D.C., mogą posiadać na własny użytek 2 uncje (57 gramów) marihuany. W 2014 roku prawie dwie trzecie wyborców zagłosowało za ustawą, która zalegalizowała posiadanie niewielkich ilości marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj