Waszyngton ma więcej marihuany niż może spalić

W stanie Waszyngton popyt na marihuanę do celów rekreacyjnych jest mniejszy niż podaż. Hodowcy, którzy wkroczyli na nowy rynek być może będą musieli dokonać utylizacji konopi przez nadmiar towaru.

waszyngton-ma-za-duzo-marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

“Będzie wiele osób, które będą miały kłopoty”, powiedziała Ata Gonzales z GFarmaLabs, które sprzedaje żywność z dodatkiem marihuany.

Jak to się stało? Problem ten może leżeć w różnicach prawnych stanu Kolorado i Waszyngton.

W waszyngtonie, w przeciwieństwie do Kolorado, marihuana może być legalnie uprawiana na zewnątrz, a latem ubiegłego roku pogoda była niemal idealna, co doprowadziło do zwiększonych zbiorów.

Waszyngton szybciej rozdaje licencje hodowcom, niż detalicznym sklepom z trawką, co powoduje zaburzenie równowagi pomiędzy uprawami i sklepami. Jednak Kevin Oliver z Washington’s Finest Cannabis powiedział, że nadmiar podaży “prawdopodobnie zniknie w ciągu najbliższych kilku miesięcy”, ponieważ szacunki przewidują powstanie kolejnych 100 sklepów detalicznych.

Licencjonowani hodowcy z początku w hurcie otrzymywali między 1700 a 2200 dolarów za pół funta, czyli około 450g. Teraz dostają 700-800 dolarów za tą samą ilość. “To nie jest w ogóle rentowne. Większość moich zapasów schowałem na później.”

Plantator Tom Lauerman powiedział, że jest wystarczająco dużo tego produktu i “ponad 20000 kilogramów krąży gdzieś teraz bez właściciela.”

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -