- Reklama -
Banner

Co to jest waporyzator?

Najprostsza definicja waporyzatora – jest to urządzenie, które wykorzystuje ciepło do waporyzacji i aktywacji związków zawartych w kwiatach konopi i koncentratach. Waporyzatory mają różne kształty i rozmiary, a na rynku dostępne są urządzenia przenośne i stacjonarne, w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Waporyzowane mogą być kwiaty konopi, olej z konopi indyjskich, koncentraty i ekstrakty. Podczas waporyzacji uwalniane są kannabinoidy, terpeny i inne cenne związki, które użytkownicy wdychają w postaci pary. Waporyzacja stanowi zdrowszą alternatywę dla palenia, ponieważ zachodzi w temperaturach, które nie pozwalają na spalenie suszu lub koncentratów, co powodowałoby uwolnienie szkodliwych substancji smolistych i rakotwórczych.

Co to jest waporyzator / vaporizer?

Waporyzator do marihuany to urządzenie, które wykorzystuje element grzewczy, aby doprowadzić jakąś formę konopi — kwiat lub koncentrat — do temperatury waporyzacji, zamiast do punktu spalania. Istnieją dwa główne typy waporyzatorów:

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych
 • Waporyzator do suchych ziół – pozwala na zapakowanie zmielonych kwiatów do komory. Niektóre waporyzatory posiadają przejściówki, które pozwalają na waporyzację koncentratów i ekstraktów z marihuany.
 • Waporyzator do koncentratów – wykorzystują koncentraty, zazwyczaj w postaci napełnionego wkładu. Nie są przystosowane do waporyzacji kwiatów.

Jak działają waporyzatory?

Podstawowa koncepcja i funkcja waporyzatora jest taka sama, niezależnie od tego, czy używamy waporyzatora do suszu czy koncentratów. Bateria zasila element grzewczy, który ogrzewa małą komorę z ziołami lub wkład z koncentratem. Element grzewczy generuje wystarczającą ilość ciepła, aby odparować cenne związki z kwiatu lub koncentratu, a następnie para jest wdychana przez ustnik.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować