- Reklama -
Banner

W tym roku ponad 700 osób w Oregonie legalnie przyjęło grzyby psylocybinowe

Oregon, stan pionierski w dziedzinie terapii psychodelicznej, zyskał ogólnoświatowy rozgłos dzięki swojemu programowi leczenia psylocybiną. W 2023 roku, w inauguracyjnym roku działalności, centra leczenia psylocybiną w Oregonie podały grzyby psylocybinowe, potocznie znane jako “magiczne grzyby”, ponad 700 osobom, według danych Healing Advocacy Fund, organizacji non-profit promującej terapie psychodeliczne.

Ustawa o terapii psylocybinowej

Oregon Ballot Measure 109, znany jako Ustawa o Usługach Psylocybinowych, został przyjęty w listopadzie 2020 roku, otwierając drogę dla Oregon Health Authority do licencjonowania i regulowania produkcji, transportu, dostawy, sprzedaży i zakupu produktów zawierających psylocybinę, a także świadczenia usług psylocybinowych dla osób powyżej 21 roku życia. Po dwóch latach przygotowań, pierwsze centra usług psylocybinowych zostały otwarte w maju 2023 roku.

Program ten, jako pierwszy tego rodzaju w Stanach Zjednoczonych, oferuje szeroką gamę usług leczenia dla różnorodnych objawów i zaburzeń psychicznych, w tym depresji, lęku, PTSD i uzależnień. Do tej pory 20 centrów usług psylocybinowych rozpoczęło działalność, oferując skuteczną metodę terapii wielu problemów natury psychicznej.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Centra leczenia psylocybiną

Wśród tych ośrodków wyróżnia się Chariot, prowadzony przez Courtneya Campbella i jego żonę, również o imieniu Courtney. Chariot, mieszczący się w północno-zachodnim Portlandzie, zaczął podawać psylocybinę około dwóch miesięcy temu. Inspiracją dla Campbella do otwarcia centrum była jego własna pozytywna zmiana po użyciu grzybów psylocybinowych w leczeniu depresji i lęku. „Nie wiem, co to robi, ale wiem, że pomogło mi z moją depresją i lękiem. To jedyna substancja, która sprawia, że nie chcę używać żadnej innej substancji,” powiedział Campbell.

Obecnie centra leczenia psylocybiną w Oregonie nie zgłaszają danych pacjentów do stanu, ale to się zmieni zgodnie z Ustawą Senatu nr 303, podpisaną przez gubernator Tinę Kotek w czerwcu tego roku. Ustawa ta, która wejdzie w życie w 2025 roku, wymaga od centrów usług zgłaszania m.in. liczby obsłużonych klientów, średniej liczby sesji na klienta i średniej dawki psylocybiny na klienta. Dane te będą przekazywane kwartalnie do Oregon Health Authority.

Ważnym aspektem tego programu jest priorytetowe traktowanie sprawiedliwości społecznej przy rozdzielaniu licencji i ustalaniu przepisów dla tak nowatorskiego i stosunkowo nieprzetestowanego programu. Angie Allbee, zarządzająca Oregon Psilocybin Services, podkreśliła, że kwestie te są dla niej priorytetem.

Stan Oregon stał się liderem w dziedzinie legalnej terapii psylocybinowej, oferując nowe perspektywy w leczeniu zaburzeń psychicznych i otwierając drogę do dalszych badań nad potencjałem leczniczym psylocybiny. Ten przełomowy program ma szansę przyczynić się do zmiany sposobu postrzegania i leczenia zaburzeń psychicznych na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować