- Reklama -
Banner

W tym roku Amerykanie wydadzą 60 miliardów dolarów na marihuanę z czarnego rynku

Badania szacują, że od 12% do 14% dorosłych Amerykanów regularnie używa marihuany. To ogromna grupa konsumentów, którzy każdego roku wydają miliardy dolarów na konopie indyjskie. Według nowego raportu, ponad 71% tych wydatków trafia na nielegalny rynek z powodu zakazu stosowania konopi indyjskich do celów osobistych obowiązującego w 39 stanach.

W nowym raporcie serwisu GrowCola, wykorzystującym dane z amerykańskiego raportu o marihuanie New Frontier Data, odnotowano, że przychody na nielegalnym amerykańskim rynku wynoszą około 60 miliardów dolarów rocznie. Dla porównania, przychody ze sprzedaży legalnej marihuany medycznej i przeznaczonej dla dorosłych wynoszą około 23 miliardy dolarów rocznie.

Teksas jest liderem nielegalnej sprzedaży konopi wśród stanów, w których marihuana jest nielegalna. Raport szacuje, że stan Teksas odpowiada za 7% całej nielegalnej sprzedaży konopi w Stanach Zjednoczonych. To około 4,2 miliarda dolarów, czyli ponad trzy razy więcej niż wartość legalnego rynku konopi w Kolorado.

Następne na liście: Karolina Północna, Georgia, Wirginia i Indiana, z których każda stanowi około 3% nielegalnej sprzedaży w USA.

600 000 miejsc pracy i 6 miliardów dolarów dochodu z podatków

Jeśli nielegalny rynek jest około 2,5 razy większy niż legalny rynek, jak sugerują dane GrowCola / New Frontier Data, Ameryka traci setki tysięcy legalnych miejsc pracy i miliardy dolarów z możliwych wpływów podatkowych.

Dzisiejszy legalny rynek konopi indyjskich warty od 14 do 23 miliardów dolarów zapewnia 243700 pełnoetatowych miejsc pracy w Ameryce. Podsumowując, w pełni opanowany nielegalny rynek wygenerowałby ponad 600 000 pełnoetatowych miejsc pracy.

Przy względnie niskiej dziesięcioprocentowej stawce podatkowej, uzyskanie 60 miliardów dolarów ze sprzedaży przyniosłoby 6 miliardów dolarów przychodów z podatku od konopi indyjskich każdego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować