W Berlinie nie będzie sklepów z marihuaną

Federalny Instytut Farmaceutyczny w Berlinie nie zgodził się na otwarcie coffee shopów, o które wnioskowało Niemieckie Stowarzyszenie Konopi – poinformowała burmistrz Monika Herman z Partii Zielonych.

Dzielnica Berlina Kreuzberg-Friedrichshain już w czerwcu złożyła wniosek o cztery specjalistyczne sklepy z konopiami. Działacze i aktywiście powiedzieli jednak, że będą dalej walczyć.

“Dla nas, odrzucenie planów nie było zaskoczeniem, i nie traktujemy tego jako wpadkę,” powiedział Georg Wurth, rzecznik stowarzyszenia German Hemp Association.

Z podobną propozycją ma teraz wyjść Hamburg, Bremen, Münster and Düsseldorf.

Wurth powiedział, że dzielnica Kreuzberg-Friedrichshain rozpoczęła już działania prawne w celu zakwestionowania decyzji – dodając, że będzie to “ciekawe, co teraz sędziowie mają do powiedzenia w tej sprawie.”

Dlaczego projekt pilotażowy heroiny był w Niemczech możliwy, ale podobny system dla marihuany jest zakazany?

Program w stylu Amsterdamu

Jeśli plan wprowadzenia coffee shopów zostałby zaakceptowany, pozwolenie na sprzedaż marihuany byłoby przyznane aptekom, headshopom i ośrodkom leczenia uzależnień.

Marihuana miałaby być uprawiana w Berlinie i Branderburgii, i sprzedawana tylko mieszkańcom Kreuzberg-Friedrichshain w wieku powyżej 18 roku życia.

Spodziewano się, że otwarcie sklepów z mairhuaną zmniejszyłoby nielegalny rynek handlu trawką, zmniejszenie jego dostępności dla nastolatków i młodych ludzi oraz zmniejszenia ogólnego ryzyka dla zdrowia konsumentów.

W Amsterdamie, coffee shopy były są częścią kultury miasta od 1970 roku. Wnioskodawcy projektu argumentowali, że podobna konfiguracja byłaby w interesie publicznym Berlina.

W 2014 roku, lider partii Cem Özdemir sam nakręcił filmik “Ice Bucket Challenge” z widoczną rośliną konopi obok niego.

źródło: Thelocal.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279  Od: DeepCBD
 • Volcano – Młynek do suszu

  12  Od: VapeFully
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35  Od: VaporShop
 • X-MAX V3 Pro

  339  Od: VapeFully
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289  Od: VapeFully

Mogą Cię zainteresować