- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

W Berlinie nie będzie sklepów z marihuaną

Federalny Instytut Farmaceutyczny w Berlinie nie zgodził się na otwarcie coffee shopów, o które wnioskowało Niemieckie Stowarzyszenie Konopi – poinformowała burmistrz Monika Herman z Partii Zielonych.

coffe shop berlin
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Dzielnica Berlina Kreuzberg-Friedrichshain już w czerwcu złożyła wniosek o cztery specjalistyczne sklepy z konopiami. Działacze i aktywiście powiedzieli jednak, że będą dalej walczyć.

“Dla nas, odrzucenie planów nie było zaskoczeniem, i nie traktujemy tego jako wpadkę,” powiedział Georg Wurth, rzecznik stowarzyszenia German Hemp Association.

Z podobną propozycją ma teraz wyjść Hamburg, Bremen, Münster and Düsseldorf.

Wurth powiedział, że dzielnica Kreuzberg-Friedrichshain rozpoczęła już działania prawne w celu zakwestionowania decyzji – dodając, że będzie to “ciekawe, co teraz sędziowie mają do powiedzenia w tej sprawie.”

- Reklama - Cannabis Light logo

Dlaczego projekt pilotażowy heroiny był w Niemczech możliwy, ale podobny system dla marihuany jest zakazany?

Program w stylu Amsterdamu

Jeśli plan wprowadzenia coffee shopów zostałby zaakceptowany, pozwolenie na sprzedaż marihuany byłoby przyznane aptekom, headshopom i ośrodkom leczenia uzależnień.

Marihuana miałaby być uprawiana w Berlinie i Branderburgii, i sprzedawana tylko mieszkańcom Kreuzberg-Friedrichshain w wieku powyżej 18 roku życia.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Spodziewano się, że otwarcie sklepów z mairhuaną zmniejszyłoby nielegalny rynek handlu trawką, zmniejszenie jego dostępności dla nastolatków i młodych ludzi oraz zmniejszenia ogólnego ryzyka dla zdrowia konsumentów.

W Amsterdamie, coffee shopy były są częścią kultury miasta od 1970 roku. Wnioskodawcy projektu argumentowali, że podobna konfiguracja byłaby w interesie publicznym Berlina.

W 2014 roku, lider partii Cem Özdemir sam nakręcił filmik “Ice Bucket Challenge” z widoczną rośliną konopi obok niego.

źródło: Thelocal.de

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -