- Reklama -
Banner

Używanie marihuany w młodości nie jest związane ze zmianami w morfologii mózgu

Spis treści

Jeśli chodzi o politykę dotyczącą konopi, trudno znaleźć temat do rozmowy, który jest bardziej popularny wśród przeciwników marihuany niż kwestia „co z tematem dzieci”.

Przeciwstawianie się reformie konopi w kontekście polityki jest prawie całkowicie oparte na sianiu strachu i stosowaniu taktyk zastraszania, a wykorzystywanie myśli o dzieciach w hipotetycznych scenariuszach końca świata jest powszechną strategią przeciwników konopi.

Jedna konkretna kwestia dotycząca młodzieży, do której przeciwnicy konopi zwykle się zwracają, to kwestia wpływu używania marihuany na mózg młodych osób. Przeciwnicy marihuany zachowują się tak, jakby jedno zaciągnięcie z jointa powodowało nieodwracalne uszkodzenie mózgu przez resztę życia.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Aby było jasne, młodzi ludzie powinni unikać używania marihuany podczas okresu dorastania. Wyjątkiem jest używanie jej do użytku medycznego po zaleceniu przez lekarza w klinice konopnej. Oczywistym jest fakt, że wiele młodych ludzi ludzie próbuje marihuany, a zgodnie z ostatnimi badaniami przeprowadzonymi w Australii, takie stosowanie nie spowoduje zmian w morfologii mózgu.

Metodologia badań

Marihuana poprawia neuroplastyczność mózgu

Według metaanalizy badań neuroobrazowania opublikowanej w czasopiśmie Cannabis and Cannabinoid Research, ekspozycja na konopie nie wiąże się ze znaczącymi zmianami w morfologii mózgu u młodych dorosłych.

Zespół australijskich naukowców dokonał przeglądu szesnastu badań, aby ocenić, czy używanie konopi w okresie dorastania ma związek ze zmianami objętości mózgu. W badaniu przeanalizowano 830 uczestników w średnim wieku 22,5 lat. Spośród nich 386 było użytkownikami marihuany (z początkiem używania konopi indyjskich w wieku 15-19 lat), a 444 było grupą kontrolną.

Wnioski

Naukowcy nie zidentyfikowali znaczących różnic w objętości mózgu między młodymi użytkownikami konopi indyjskich a osobami z grupy kontrolnej.

Ta metaanaliza wyników strukturalnego rezonansu magnetycznego charakterystyczna dla młodzieży regularnie używającej marihuany sugeruje brak zmian objętościowych i brak wpływu wieku i poziomu używania konopi indyjskich na różnice w objętości mózgu w obu grupach” – podsumowali autorzy.

Ważne obszary przyszłych prac obejmują mierzenie i uwzględnianie roli siły działania konopi indyjskich, etapu dojrzewania oraz edukacji osobistej (i rodzicielskiej), aby określić, który etap dojrzewania mózgu jest najbardziej wrażliwy na działanie konopi indyjskich. Nowa wiedza będzie niezbędna, aby zapewnić jasne zalecenia dotyczące interwencji zapobiegawczych skierowanych do młodzieży i zaktualizować teorię uzależnień o nowe wglądy w rozwój neurologiczny.”

Pełny tekst badania „Zmiany anatomiczne mózgu u młodych użytkowników konopi: metaanaliza badań neuroobrazowania strukturalnego” pojawia się w Cannabis and Cannabinoid Research.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować